Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeyrek milyar dolarlık yatırımlarla Türkiye ve İran'da 'Hayat' kuracak

Cirosunu 2009'un ilk 5 ayında yüzde 20 arttıran Hayat Kimya, 250 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'de bir, İran'da iki temizlik kâğıdı fabrikası kurmak için düğmeye bastı

Giriş Tarihi: 11.6.2009 ABONE OL
BİNGO, Molfix, Papia gibi markaları ile temizlik ve kişisel bakım sektöründe faaliyet gösteren Hayat Kimya, yılın ilk yarısında elde ettiği yüzde 20'lik ciro artışıyla yatırım atağına geçti. Kocaeli'nde 100 milyon dolarlık ikinci fabrika yatırımı ile Türkiye'deki 65 bin tonluk temizlik kâğıdı üretim kapasitesini 130 bin tona çıkarmayı hedefleyen Hayat Kimya, İran'da da 100 milyon dolarlık temizlik kâğıdı fabrikası ile 50 milyon dolarlık çocuk bezi ve hijyen pedi fabrikası yatırımı gerçekleştirecek. 2010'un üçüncü çeyreğinde Türkiye'deki yatırımını, 2011 sonunda İran'daki yatırımlarını tamamlamayı hedeflediklerini belirten Hayat Kimya Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan İdil, tüm yatırımların devreye girmesi ile ciroyu 2 kat artırmayı hedeflediklerini söyledi. "

2011'DE 300 MİLYON $'I BULURUZ"

Kriz ile birlikte marka tercihlerinde yaşanan kayışın satışlarına artış olarak yansıdığını yüzde 20 büyüme ile yatırım planlarını öne çektiklerini dile getiren İdil, yeni yatırımlarla Türkiye'deki en büyük temizlik kâğıdı üreticisi olacaklarını söyledi. İdil, "İran'daki yatırımla Orta Doğu ve Balkanlar'ın en büyük temizlik kağıdı üreticisi olacağız. 2011'e kadar temizlik kâğıdı alanındaki yatırımımız 300 milyon doları bulacak" diye konuştu.

ORTADOĞU'NUN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Hayat Kimya Fabrika Direktörü Lütfi Aydın da İran'da kurulacak temizlik kağıdı ve hijyenik ürün fabrikasının 2011 yılının son çeyreğinde devreye alınacağını ve bu yatırım ile 600 kişilik istihdam yaratılacağını söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çeyrek milyar dolarlık yatırımlarla Türkiye ve İran'da 'Hayat' kuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA