Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekfen Holding, Abu Dabi'de 225 milyon $'lık proje yapacak

Tekfen İnşaat, Abu Dabi'deki Gazın Petrolden Ayrıştırılması Merkez Tesisi'nin mekanik ve elektrik montaj işleri ile ana petrol boru hattı inşaatı için 225 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladı

Giriş Tarihi: 12.6.2009 ABONE OL
Körfez ülkelerindeki projelerini artıran Tekfen İnşaat, Katar'daki 165 milyon dolarlık sözleşmenin ardından dün de Birleşik Arap Emirlikleri'nde 225 milyon dolarlık bir proje sözleşmesi imzaladı. Tekfen Holding'in Kamu'yu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin, Abu Dabi'de Shah-Asab-Sahil Petrol Sahaları'nda Bulunan Gazın Petrolden Ayrıştırılması Merkez Tesisi'nin Mekanik, Elektrik ve Enstrümantasyon montaj işleri ile Ana Petrol Boru Hattı inşaatı için bir sözleşme imzaladığı belirtildi.

3500 KİŞİYE İSTİHDAM

Tekfen İnşaat'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki ilk işi olan projenin mukavele bedelinin 225 milyon dolar ve işin başlama tarihinin 15 Haziran 2009 olduğu, iş süresinin 42 ay olarak öngörüldüğü kaydedildi. Tekfen Taahhüt Grubu Başkanı Ümit Özdemir "Projede ayrıca 36 inçx92 km'lik ana petrol boru hattı inşaatını da üstleneceğiz" dedi. Tekfen İnşaat'ın geçtiğimiz günlerde Katar'da 4. işleri için anlaştıklarını da hatırlatan Ümit Özdemir, "Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki mevcut iş miktarımız yeni projelerle birlikte yaklaşık 1.1 milyar dolara ulaştı. Bu iki yeni proje 3500 kişilik istihdam sağlayacak" dedi. Tekfen İnşaat, 2005 yılından bu yana boru hattı ve otoyol projeleri yapımını sürdürdüğü Katar'da, son olarak sanayi tesisi ihalesini kazanarak, ülkedeki 4. projesine start vermişti. 165 milyon dolar değerindeki polietilen tesisi inşaatına önümüzdeki günlerde başlanması planlanıyor. 30 ay sürecek projede yaklaşık 750 kişilik istihdam öngörülüyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tekfen Holding, Abu Dabi'de 225 milyon $'lık proje yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA