Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kart mağduruna umut ışığı doğdu

Babacan'ın, kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasını sağlayacak düzenlemeyi açıklaması bekleniyor

Giriş Tarihi: 15.6.2009 ABONE OL
DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, mali sektörle ilgili çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak üzere bugün basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıya, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da katılacak. Toplantıda, dört konunun gündeme gelmesi bekleniyor:
1-KREDİ KARTLARI: Kredi kartlarında birikmiş borçların yeniden yapılandırılmasına olanak sağlayan düzenleme. Kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için yeni kredi açılabilmesini sağlayacak düzenlemeyle yeniden yapılandırılan borçlardan KKDF ve benzeri kesintiler alınmayacak. Banka yöneticileri de yasadaki zimmet maddesi ile ilgili kaygılardan arındırılacak.
2-KREDİ GARANTİ FONU: KOBİ'lerin küresel kriz ortamında finansal kaynaklara erişimini kolaylaştıracak; kredi garanti mekanizmasının işleyişine ilişkin ayrıntılar açıklanacak.
3- ÇEK YASASI: Çek Yasası'nda yeni düzenlemenin ayrıntıları kamuoyuyla paylaşılacak.
4- DÖVİZ KREDİSİ: Bankalar Birliği'nin döviz kredisi önerisiyle aracılık maliyetlerinin düşürülmesine ilişkin önlemler de gündemde yer alacak. ANKARA

ARKADAŞINA GÖNDER
Kart mağduruna umut ışığı doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA