Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber turu

Giriş Tarihi: 15.10.2009
TOKİ'ye 'arazi vergisi' muafiyeti
TOPLU Konut İdaresi'ne (TOKİ) ait arazi ve arsalara, "arazi vergisi" muafiyeti geliyor. Meclis'e sunulan tasarıya göre, TOKİ'ye devredilen arsalar, arazi vergisinden muaf olacak. Emlak Bankası'ndan devredilen varlıklar ve devirden önce yapılan akitlerden doğan yükümlülükler nedeniyle hiçbir hak ve alacak talebinde bulunulmayacak. Hazine taşınmazlarının mülkiyeti TOKİ'ye bedelsiz devredilecek.

Olay Medya'ya teklif veren çıkmadı
TMSF'NİN, 36.7 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Olay Medya ticari ve iktisadi bütünlüğüne teklif veren olmadı. Fon, Nergis Grubu şirketlerinden Olay Radyo ve Televizyon Yayıncılık, Olay Basın ve Yayıncılık'ı Çağlar Holding'in borçlarına karşılık satışa çıkarmıştı. 13 Ekim'e kadar hiçbir teklif gelmemesi nedeniyle satış gerçekleşmedi.

BOTAŞ Genel Müdürü görevinden alındı
HÜKÜMET bürokraside bir dizi değişikliğe gitti. Dünkü Resmi Gazete'de yer alan kararlara göre, Gümrük Müsteşarlığı'na Maksut Mete, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı'na Yunus Arıncı getirildi. BOTAŞ Genel Müdürü Saltuk Düzyol ile Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Rıfat Dağdelen ise, görevlerinden alındı.



BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN