Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB ile Fortis'in yeni üssü Balmumcu oluyor

TEB-Fortis birleşmesinin TEB çatısı altında gerçekleşeceğine ilişkin beklentiler güçlenirken, yeni bankanın Fortis genel müdürlüğüne taşınacağı ifade ediliyor

Giriş Tarihi: 20.4.2010
Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Fortis Bank'ı birleştirme operasyonu sessiz ve derinden sürüyor. BNP'nin üst düzey yöneticilerinden Jean Paul Sabet'in her iki bankanın yönetim kurulu üyeliğine atanmasıyla hızlanan süreçte şimdi de yeni bankanın yönetim merkezinin neresi olacağı tartışılıyor. Birleşmenin TEB çatısı altında gerçekleşeceği yönündeki görüşler giderek güçlenirken yeni bankanın yönetim merkezinin de İstanbul Balmumcuda bulunan Fortis Genel Müdürlüğü olması bekleniyor. TEB yönetimi birleşme öncesinde dağınık halde bulunan genel müdürlük birimlerini tek çatı altında toplamak için İstanbul Ümraniye'de bir bankacılık kampüsü inşa etmeye karar vermişti. Bu kapsamda banka dışı mali iştirakler ile operasyon merkezi olarak iki ayrı bina inşa edilmişti. Buna rağmen bankanın hızla büyümesi nedeniyle birçok çalışan Kabataş'ta kalmıştı. Halen yedi farklı binada hizmet veren TEB çalışanlarını bir araya getirmek için Ümraniye de yeni bir genel müdürlük binası inşa etmeye karar vermişti. Ancak birleşme operasyonu nedeniyle bu proje düşünceden öteye geçemedi. Edinilen bilgilere göre yeni banka Fortis'in Balmumcu'da bulunan genel müdürlüğünü kullanmayı planlıyor. Bu konuda taraflar arasında bir uzlaşı sağlandığı ileri sürülürken, genel müdürlük birimlerinin birleşme operasyonun tamamlanmasının ardından taşınmaya başlayacağı belirtiliyor.

SABET ÜLKE DİREKTÖRÜ

Bu arada her iki bankanın da yönetim kuruluna üye olarak atanan BNP yöneticisi Jean Paul Sabet'in Türkiye'ye ülke direktörü olarak atandığı öğrenildi. Bir bankacılık kaynağı, "Türkiye daha önce Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika'dan oluşan bölgedeki ülkelerle aynı sepette yer alıyordu. BNP yönetimi aldığı stratejik bir kararla Türkiye'yi başlı başına bir bölge olarak tanımlayıp Sabet'i de buraya ülke direktörü olarak atadı. Bu da Fransızların Türkiye'ye ne kadar önem verdiğini gösteriyor" yorumunu yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB ile Fortis'in yeni üssü Balmumcu oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN