Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne yelken ne yemek, tüketici 'İlle de masaj isterim' diyor

Pronet'in CEO'su Alp Saul ve internet yatırımcısı Cem Sertoğlu'nun bir ay önce faaliyete geçirdiği Grupanya isimli e-ticaret sitesini kullanan tüketici en çok masaja ilgi gösterdi. Yüzde 50 indirimli masaj satış rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 5.6.2010
Geçen yıl en başarılı girişim fikirleri arasında yer alan Grupanya isimli internet tabanlı tanıtım sitesine 5 milyon TL'lik yatırımla yüzde 50 ortak olan Pronet CEO'su Alp Saul ve yatırımcı Cem Sertoğlu, Grupanya'yı en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline getirmeyi hedefliyor. Alemşah Öztürk ve Baran Dilber tarafından yapılandırılan sitenin bir yıl içinde 1 milyon TL ciroya ulaşmasını beklediklerini belirten Alp Saul, 2011 için ciro beklentilerinin ise 20 milyon TL olduğunu söyledi. Saul sitede yer verdikleri her firmadan komisyon alarak yapılandırdıkları bir iş modeli benimsediklerini söyledi.

10 SAATTE 400 MASAJ PAKETİ SATTI

Restoran, yeni mekanlar, masaj, yelken ve dans dersleri, kuru temizleme hizmetleri gibi alanlarda yüzde 50 ve üzerinde indirim sağlayan site açıldığı bir aydan bu yana en fazla talep gören fırsat ise masaj olmuş. 10 saat gibi kısa bir zamanda 67 TL'lik yaklaşık 400 satış yaptıklarını dile getiren Alp Saul, bu rakamı bir ay sonunda hedeflediklerini, 10 saat gibi kısa bir sürede böyle bir sonuçla karşılaşmanın kendilerini şoke ettiğini söyledi. Saul, beklentiyi de yükselttiklerini ifade etti.

FIRSAT MAİL İLE İLETİLİYOR
Site her sabah bir fırsatı üyelerinin mailine yolluyor. Hizmet satın alan tüketici kendisine SMS yoluyla iletilen Grupanya koduyla hizmetten yararlanabiliyor. Site 25-40 yaş arası beyaz yakalı tüketiciyi hedefliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne yelken ne yemek, tüketici 'İlle de masaj isterim' diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN