HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En yaratıcı girişimci Erkonur

JCI Türkiye ve işbirliği ile bu yıl Türkiye'de ikincisi düzenlenen '' ödülleri () önceki akşam düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 17.6.2011
Genç girişimcilerin fark yaratan başarılarını onurlandıran ve diğer girişimcilere esin kaynağı olmalarını amaçlayan Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci ödülleri önceki akşam düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. JCI Türkiye tarafından Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom desteği ile gerçekleştirilen CYEA her yıl onlarca ülkeden başvuran başarılı gençleri ödüllendiriyor. Finalistler, kasımda Belçika'da yapılacak CYEA Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil edecek. Ödül töreninde birinciliği 'otizmde fark yaratma' fikriyle yola çıkan Bener Erkonur kazandı.

82 OTİZMLİYE ULAŞTI

Sportizm Otizm Gençlik ve Spor Kulübü'nün kurucusu Bener Erkonur Türkiye'de 600 binin üzerinde otizmli birey olmasına rağmen otizm alanındaki psikoeğitsel yöntemler, spor eğitim programları ve otizm datalarının yetersizliğini görerek bu alanda çalışmaya karar vermiş. Otizmde fark yaratma fikri ile yola çıkan Erkonur, 2000 yılında bir otizmli ile başlattığı çalışmalarında Nisan 2011 yılı itibariyle 82 otizmli bireye ulaşmayı başarmış. CYEA Türkiye etabının ikincisi Dilara Sekili ise Young Leaders Projects'in kurucusu. Hedefi Türkiye'de vizyoner, yaratıcı ve çevresine duyarlı genç liderler geliştirmek olan Young Leaders Projects gençler için liderlik, kariyer, girişimcilik ve sosyal sorumluluk alanlarında programlar hazırlıyor. Kariyer Enerjim İnsan Kaynakları firması ortaklarından Burcu Atasoy da CYEA'da üçüncü olarak dünya finallerinde yer alma hakkı kazandı. Birinci olan Bener Erkonur'a ödülünü veren Türk Telekom Pazarlama İletişim Direktörü İsmail Bayazıt "Türkiye inovasyon ve girişimcilik açısından büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak da bize düşüyor. Türkiye'nin en değerli markası olarak sadece ülkemiz için değil, global pazarda da ürün ve hizmetlerimiz ile elde ettiğimiz başarıları çoğaltacağız" dedi.

CYEA jürisinde ünlü girişimciler yer aldı
CYEA yarışması jürisi ekibinde Türk Telekom Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı İsmail Beyazıt, Brightwell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli, Ayaydın Grup Başkanı Yalçın Ayaydın, Yemeksepeti.com'un kurucusu Nevzat Aydın, JCI Türkiye 2011 Başkanı Gülboy Güryel, Para Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Demir ve CYEA 2010 Finalisti Murat Şahin yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En yaratıcı girişimci Erkonur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN