Türkiye'nin en iyi haber sitesi

RTE tescilli marka oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi isminin baş harflerini oluşturan 'RTE' markası tescillendi. RTE, eğitimden medyaya kadar geniş bir alanda kullanılabilecek

Giriş Tarihi: 16.7.2011
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isim ve soy isminin baş harfleri tescilli marka oldu. Türk Patent Enstitüsü (TPE), RTE markasını, radyo televizyon yayın hizmetlerinden reklamcılığa, dergi, gazete yayınından pazarlamacılığa, eğitim-öğretim hizmetlerinden, spor, kültür ve eğlence hizmetlerine kadar çok geniş bir alanda tescilledi. Başbakan Erdoğan, RTE markasını tescil ettirmek için Ağustos 2010'da TPE'ye başvuruda bulunmuştu. Erdoğan'ın avukatı Arzu Akalın aracılığıyla yaptığı başvuru sonrası enstitü, RTE markasını Başbakan için koruma altına almıştı. Üzerinde RTE harfleri bulunan mavi fonlu bir şekil de marka başvurusunda yer alırken, Türk Patent Enstitüsü, belgelerde bir eksiklik olmadığını saptayarak 27 Haziran'da markayı tescilledi.

RTE, GENİŞ BİR ALANDA KULLANILACAK

RTE markası, matbaa-ciltleme malzemeleri, basılı yayınlar, takvimler, posterler, afişler, büro makineleri, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri, reklâmcılık, pazarlama, halkla ilişkiler, radyo-televizyon, gazete yayın hizmetleri ile eğitimöğretim hizmetlerine kadar çok geniş bir alanda kullanılacak. Öte yandan Erdoğan, www.rte.com.tr internet adresi için de ayrı bir başvuru yapmıştı. İnternet sitesi ile ilgili süreç devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
RTE tescilli marka oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN