HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hocaların notu önemli değil Türkiye kendini ispatladı'

TEB'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sabet, kredi derecelendirme kuruluşlarını önemsemediklerini söyledi. Sabet, "Yatırıma devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 27.9.2011
TÜRK Ekonomi Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Jean-Paul Sabet, Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde tartışmalı notlara imza atan kredi derecelendirme kuruluşlarının aldığı kararların Türkiye adına önemsenmemesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye'nin kendini kanıtlayan büyüme rakamları açıkladığını belirten Sabet, "Kredi derecelendirme kuruluşları 2008 krizini körükledi. Bu nedenle şimdi daha muhafazakar bir yapıdalar. Türkiye hakettiği yerde değil tabii ki. Ama Türkiye'nin CDS Spread'leri zaten yatırım yapılabilir ülke seviyesinde. Kredi derecelendirme kuruluşları çok da önemli değil" dedi. Türkiye'nin hala cazibesini sürdürdüğüne dikkat çeken Sabet, Merkez Bankası ile hükümetin şu ana kadar ekonomiyi çok iyi yönettiğini söyledi. Sabet, küresel ekonomide krizin derinleştiği böyle bir dönemde Türkiye'den kar transferi konusunda ise "Kar transferi yapamamamız sorun değil. Türkiye'ye planlarımız uzun soluklu. Yatırıma devam edeceğiz" dedi.

5 yıldızlı bankacılık
BNP Paribas'ın Paris'te açtığı konsept şubede dinlenme bölümleri ve çocuk oyun salonları dikkat çekiyor. 5 yıldızlı otelleri kıskandıran şubede müşteri sayısı bir yılda yüzde 50 artmış.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hocaların notu önemli değil Türkiye kendini ispatladı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN