Atasay çadırında altın kuyruğu

Giriş Tarihi: 9.12.2011

İlk günden binlerce kişinin ziyaret ettiği Atasay Altın Çadırı'nda müşteriler mücevher almak için yarıştı. 30'ar kişilik grupların 20 dakika alışveriş yapabildiği mağazada 1 saatte 662 parça ürün satıldı

Atasay'ın geçen yıl sezon sonu ürünlerini indirimli sattığı Altın Çadır Günleri'nde bu yıl ciro ve ziyaretçi sayısı ikiye katlandı. Ağırlıklı olarak tek taş ve altın takıların satıldığı Çadır Günleri için özellikle İstanbul'a yakın şehirler ile Eskişehir, Konya ve Antalya'dan da müşteri otobüs ve minibüsleri geldi. Atasay'ın Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, "Geçen yıldan tecrübe ettiğimiz için bu yıl hazırlıklıyız. Saat 14:00'a kadar çadırı 2 bin kişi ziyaret etti" dedi. Mağazada 3-4 yıl önceki ürünlerin satışının yapıldığını dile getiren Kamer, "Kalabalık oldukça satın alma güdüsü artıyor. Bu yüzden bu kampanyayı şehir dışına taşıyıp da büyüsünü bozmak istemedim" dedi. Bugün itibariyle güvenliği artıracaklarını dile getiren Kamer, "Sonuçta alınan şey altın. Özellikle haftasonu çok kalabalık olacak. Bu yüzden polisle hizmet vermek zorunda kalacağız" diye konuştu.

BABASI, KAMERAYLA İZLİYOR

Babası Atasay Kamer'in çadırı canlı olarak ABD'den takip ettiğini dile getiren Cihan Kamer, "Kameradan müşterilerin şikayetçi olduğunu görürse telefon açıp bizi uyarıyor. ABD'de ama kontrolü elden bırakmıyor" dedi. Cihan Kamer'in eşi Çiğdem Kamer ise 1 saatte 662 parça ürünün satıldığını ifade etti. Cihan Kamer'in oğlu Atasay Kamer de çadırdaydı. Bu yıl kadınların eşleriyle çadıra geldiğini söyleyen Kamer, indirim günlerinde tamamen işçilikten zarar ettiklerini belirtti. Kamer, "Erkekler tesbih ve yüzük kadınlar ise tek taş alıyorlar. Gelenlerin yüzde 90'ı Atasay mağazalarına daha önce hiç girmemiş olanlar. Aralarında hayatında hiç pırlantayla tanışmamış insanlar var" diye konuştu.

ŞEHİR DIŞINDAN BİLE GELEN OLDU
* Güvenlik görevlileri ziyaretçileri 30'arlı gruplar halinde çadırdaki mağazaya aldılar.
* 20 dakika alışveriş yapan 30 kişilik grup mağazayı boşalttıktan sonra yeni bir grup içeri alındı.
* Şehir dışından da gelen binlerce kişi mağazanın yan tarafına kurulan diğer çadırda numara alıp kendilerine ayrılan sandalyelerde sıralarının gelmesini bekledi.
* Bekleme sırasında müşterilere çay, kahve ve simit ikram edildi.
* Çadırda satılan ürünler 20 lira ile 30 bin lira aralığında satıldı.
* Çadır 9-10-11 Aralık tarihlerinde 08.00-22.00 saatleri arasında açık kalacak.
* Ödemelerde kredi kartına taksit ve pırlantalı ürünlerde alışverişin yüzde 25'i oranında indirim fırsatı da sunulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atasay çadırında altın kuyruğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN