Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sahibi yapacak

Dar gelirli ailelere yönelik 8 bin TL peşin olmak üzere 10 yıl vadeyle, aylık 250 TL taksitle 2+1 250 satışa sunuldu.

Giriş Tarihi: 24.4.2012 11:36 Güncelleme Tarihi: 24.4.2012 11:37
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli ailelere yönelik 8 bin TL peşin olmak üzere 10 yıl vadeyle, aylık 250 TL taksitle 2+1 250 un satışa sunulduğunu söyledi.

Havaalanı yolu üzerinde Perilikaya semtinde tarafından yapımı tamamlanan brüt 88 metrekare 2+1 odalı 300 konutun 250'sini dar gelirli aileler için satışa sunduklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Cazip fiyata satışa sunduğumuz konutlar için 20 Nisan'da başlayan kayıtlarımız 4 Mayıs'a kadar Şahinbey Belediyemize yapılmaktadır. Dar gelirli aileler için satışa sunduğumuz konutlarımıza başvuru yapacak olan vatandaşlarımızdan bir yıldan beri Şahinbey'de oturması şartı aranmaktadır.

Ayrıca kendisinin ve çocuklarının üzerinde kayıtlı evi veya arsası olmayan, aylık geliri 800'TL'yi geçmeyen vatandaşlarımız başvurularını yapabilecektir. Satışa sunacağımız konutlarımız çok cazip, on yıl vade imkanı sunuyoruz. Vatandaşımız ayda 250 TL taksit ödeyecek. Yasa gereği bu taksitlerin üzerine sadece yıllık olarak tüfe oranında fark eklenecektir. Diğer türlü gecikme zammı alınmayacaktır. Dar gelirli vatandaşlarımızın müracaat konusunda acele etmesi ve son güne kalmamaları gerekmektedir" dedi.

250 konutun kura çekimleri için müracaatlar neticesinde dar gelirlilik durumuna göre 2 bin 500 ailenin belirleneceğini kaydeden Tahmazoğlu, "Satışa sunduğumuz ve başvuruların alındığı 250 konutun on katı olan 2 bin 500 ailemizi belirleyerek, kuraya dahil edeceğiz. Kuraya katılan bu ailelerimize hemen dairelerini teslim edeceğiz. Ailelerimiz ise kira öder gibi sahibi olacaklardır. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
250 TL taksitle ev sahibi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN