HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bireysel finansman yönetimi Türkiye’de

Giriş Tarihi: 8.5.2012 14:48
Kullanıcıları tasarrufa teşvik eden, aşırı tüketim ve israftan koruyan, bireysel finansman yönetimi ile kaynaklarının heba olmasının önüne geçmeye hedefleyen Parabilir.com faaliyete geçti.

Parabilir.com, üyelerine bireysel finansman yönetiminin en önemli unsuru olan bütçe planlama hizmeti veriyor. Bütçe disiplinine uymanızı kolaylaştırıyor, bütçe disiplinini bozduğunuzda sizi hemen uyarıyor.

Parabilir.com, üyelerinin gelir-gider dengesini sağlıyor. Üyelerine tasarruf hedefleri koyarak birikim yapmalarını sağlıyor. Bütçe planı, raporlama avantajlarının yanı sıra planlama, kredibilite, kredi analizi gibi hizmetler veriyor.

Parabilir.com kurucusu Taylan Tüfekçi, sitenin amacının "Türk insanının para ve bütçe ilişkisinin, finansal okuryazarlık niteliklerinin geliştirilmesi; tasarruf ve bilinçli tüketimin yeniden bir kültürel değer olarak kazanılması olduğunu" belirtiyor. Yurt dışında, özellikle Amerika'da hesabını bilen yani finansal okuryazarlık niteliğine sahip bir toplum için çok yaygın eğitim çalışmaları yürütüldüğünü hatırlatan Tüfekçi, "Parabilir.com'la uzun zamandır beklenen bütçe platformunu hizmete soktuk, artık ülkemizde de hesabını bilmek değer kazanacak" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bireysel finansman yönetimi Türkiye’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN