Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Migros'tan 200 milyonluk yatırım

Kasım 2011'de yanan Beylikdüzü 5M Migros, 20 milyonluk yatırımla yenilendi. Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı, "Bu yıl 200 milyon TL'lik yatırımla 150 yeni mağaza açacağız" dedi

Giriş Tarihi: 16.6.2012
Kasım 2011'de meydana gelen yangın sonrasında büyük hasar gören Beylikdüzü 5M Migros mağazası 20 milyon liralık yatırımla yeniden hizmete başladı. 8 ay boyunca kısmi hizmet verebilen mağazanın açılışı, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ve Migros Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı'nın katıldığı bir törenle gerçekleşti. "Migros Grubu olarak bugün çifte mutluluk yaşıyoruz" diyen Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı, Beylikdüzü'yle eşzamanlı olarak Bodrum'da da 5M Migros'un açılışını yaptıklarını söyledi.

8 AYLIK KAYIP 55 MİLYON TL
Özaydınlı,"2011'de ciromuz yüzde 11.1 arttı. Bu yılın ilk üç ayında da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.5'lik artış yaşandı. Şu anda 17 bin olan çalışan sayımıza bu yıl 4 bin kişi daha ekleyeceğiz" şeklinde konuştu. Beylikdüzü 5M Migros'un markanın amiral gemisi olduğunu vurgulayan Özaydınlı, sekiz ayda yangından kaynaklanan ciro kaybının 55 milyon TL olduğunu, bunun bir bölümünün geçici olarak açılan mağazayla giderildiğini ifade etti.

ARSEL : MİGROS'U SATMAK İSTEMEDİM
Beylikdüzü 5M Migros'un açılış törenine katılan Semahat Arsel, Migros'un babası Vehbi Koç'un hayalindeki gibi bir süpermarket olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Migros'un satılmasını bu yüzden hiç istememiştim. Ancak o dönemde paraya ihtiyacımız vardı. Doğru bir zamanda sattık. Tüpraş'ı aldığımız döneme denk geldi. Ama markayla gönül bağımız hiç kesilmedi. Hâlâ sadece buradan alışveriş yapıyoruz."

150 YENİ MAĞAZA AÇILACAK
Bülend Özaydınlı, 2012'de 150 mağaza açarak 200 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını açıkladı. Bunların 100'ü Migros, 50'si de Tansaş olacak. 5 yeni Macro market açılacak. Özaydınlı, "Geçen yıl 80 mağaza açtık. Devredilen bin 250 Şok mağazasıyla kaybettiğimiz 1 milyar TL'lik ciroyu 1 yılda telafi etmiş olacağız" dedi.

'DEVLERİN CAZİBE MERKEZİYİZ'
Bülend Özaydınlı, Migros'un büyük ortağı olan BC Partners yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde "Migros'u eninde sonunda satacağız" yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Fon şirketlerinin yapısı gereği hedefleri, 5-7 yıllık süreçte şirketi hızlı bir şekilde büyütmek, değerini artırmak ve satmaktır. Türkiye'ye girmek isteyen bütün yabancıların ilgi odağıyız. Sadece Wal-Mart değil bütün markalar Migros'a ilgi duyuyor."

CİRO HEDEFİ 6.4 MİLYAR TL
2011'i 5.8 milyar liralık ciroyla kapatan Migros, bu yıl 6.4 milyar liralık ciro hedefliyor. Bülend Özaydınlı, organize perakendedeki paylarının yüzde 13 olduğunu belirterek, "Kasalarımızdan yılda 300 milyon fiş kesiliyor. 450 milyon kişi giriş çıkış yapıyor" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Migros'tan 200 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN