VakıfBank ticari kredi kartı pazarında büyüyor

VakıfBank, ticari kart pazar payını 1.5 yılda %200’ün üzerinde büyüterek %6,01 ile 6. sıraya yükseldi. VakıfBank’ın bundan sonraki hedefi ilk 5 içerisinde yer almak…

Giriş Tarihi: 26.6.2012 16:43
Bireysel, ticari ve KOBİ bankacılığındaki büyüme rakamlarıyla son dönemde sektörün parlayan yıldızı olan VakıfBank, bu büyümesini kredi kartı pazarında da gösteriyor. 2011 yılı ve 2012 yılının ilk çeyreğini sektörün çok üzerinde bir büyüme ve karlılık rakamıyla geride bırakan VakıfBank ticari kredi kartı (businesscard) pazarında da adından söz ettirmeye başladı.

Yüzde 361 büyüme
Resmi olarak açıklanan rakamlara göre; Aralık 2010 tarihinde %2,52 payla ticari kredi kartı pazarında 8. sırada yer VakıfBank, 1.5 yıl içerisinde büyük bir gelişim gösterdi ve Mayıs 2012 tarihi itibariyle pazar payını %219, kart adedini ise %361 oranında artırarak sektörde 2 basamak yükselerek 6. sıraya yerleşti. Sadece mayıs ayında 4 bin 855 adet ticari kredi kartı satışı yapılırken VakıfBank'ın piyasadaki toplam ticari kredi kartı adedi 61 bin 168'e yükseldi.

Aynı dönemde sektörün ticari kart toplam pazar cirosu %13 artarken, VakıfBank ticari kredi kartı cirosu %19 artış göstererek 194 milyon TL'ye, alacak bakiyesi ise %13 artarak 277 milyon TL'ye yükseldi.

Hedef ilk 5
VakıfBank ticari kredi kartı pazarındaki büyümesini değerlendiren Genel Müdür Yardımcısı Osman Demren, Türkiye'yi kredi kartıyla ilk kez tanıştıran bankalardan biri olan VakıfBank'ın son 1.5 yılda gösterdiği gelişimin önemine dikkat çekerek, "Oldukça yoğun rekabetin yaşandığı bu sektörde hem kart adedi hem de pazar payı olarak koyduğumuz hedeflere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. VakıfBank'ın bireysel, ticari ve KOBİ bankacılığı alanlarında son dönemde büyük gelişim gösterdiğini hatırlatan Demren, bundan sonraki hedeflerinin ilk 5 banka arasında yer almak olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
VakıfBank ticari kredi kartı pazarında büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN