Türkiye'nin en iyi haber sitesi

28 Şubat'ta askere vergiyi anlattık

Darbe Komisyonu 28 Şubat'ın sivil mimarlarını dinledi. TÜSİAD'ın eski başkanı Kayhan, çok tartışılan Genelkurmay'dan brifing aldıkları iddialarına "Askerlere vergiyi anlattık" yanıtını verdi

Giriş Tarihi: 10.10.2012
Darbe Komisyonu 28 Şubat sürecinde hükümeti istifaya zorlayan, kamuoyunda 5'li çete olarak bilinen sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile TÜSİAD'ı dinledi. TÜSİ- AD'ın eski başkanı Muharrem Kayhan, o dönemde Genelkurmay Başkanlığı'na verdikleri brifingin askerin talebiyle olduğunu, vergiyle ilgili sunum yaptıklarını söyledi. Kayhan, komisyon Başkanı Nimet Baş'ın, "Komutanların sizden brifing istemesi demokratik bir ülkede doğal mı?" sorusuna "Katılıyorum doğal değil, bugün olsa yapmazdım" yanıtını verdi.

5'li çete sorguda
Komisyon 5'li çete üyelerini de dinledi. Refik Baydur'dan sonra komisyona giden TOBB'un eski başkanı Fuat Miras ihtilale karşı çıktıklarını belirterek, askerlerin "Cumaya kadar istifa gelmezse, pazar günü kapının zili çalacak" dediğini söyledi. Miras,"Biz de ihtilal olacak, ekonomi batacak diye korktuk" dedi. TESK eski Başkanı Derviş Günday ise "Genelkurmay'ın davetine gitmesek ayıp olurdu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
28 Şubat'ta askere vergiyi anlattık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN