2014 Grammy goes to Turkey

Dünyanın lüks hizmet şirketi VIPfirstclass Türkiye'ye iki ofisle girdi. Şirketin ilk büyük projesi ünlü Grammy Ödülleri törenini İstanbul'da yapmak. Sosyete şimdiden sıraya girdi

Giriş Tarihi: 4.11.2012
Dünyanın en büyük VIP organizasyonlarından VIPfirstclass Türkiye'de ofis açtı. Şirket üstelik Türkiye'yi bölge merkezi haline getirdi. 2007'den itibaren başta Amerika olmak üzere birçok ülkede lüks organizasyon alanında, çok büyük işlere imza atan bu dev zincirin patronu ise bir Brezilyalı. ALK GP Brasil'in de patronu olan Brezilya'nın en ünlü ailelerinden Verroneler'in 32 yaşındaki girişimci oğlu Andre Verrone, geçen hafta ilk kez Türkiye'ye geldi. Yalnızca SABAH'la görüşen Verrone, Türkiye'deki lüks tüketim gruplarının yıllar içinde geldiği noktayı ve dünya piyasasındaki yerini değerlendirdi. Verrone, 2007'den bu yana F1 organizasyonlarındaki Paddock'larda VIP hizmeti veren biri olarak tanınıyor. 10 yıldır Brezilya Formula 1 Grand Prix'in (Dünyanın en çok izlenen F1 yarışı ) tüm pazarlama ve bilet satış operasyonlarının sahibi. ALK GP Brasil grubunun bir diğer faaliyet alanı da VIP ağırlama hizmetlerini sunmak. Ağırlama, transferler, partiler ve kiralama hizmetleri portföyünde yer alan başlıklar arasında. 5 yıldır tüm dünya Formula 1 serilerinin çoğunda paddock organizasyonlarının arkasında Verrone ismini görüyoruz. Yıllardır üst segment müşteri kitlesine yüzlerce farklı hizmet sunan grup şimdi büyüme sürecine Türkiye'yi de ekledi. Yani Türkiye ve bağlı bulunduğu 26 ülkeden müşterileri Grammy, Emmy, Oscar, MTV Müzik Ödülleri gibi etkinliklere hatta uzay tatiline götürecek. Planları arasında bu üst düzey organizasyonları Türkiye'ye taşımak da var. Andre Verrone, özellikle Arap Baharı'ndan sonra İstanbul'un ilk sıraya oturduğunu söylüyor. Markanın Ortadoğu yönetim merkezini Dubai'den İstanbul'a taşımasının nedeni de bu. Verrone, "Moskova, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'nun yönetim merkezi İstanbul oldu. Ülkedeki istikrar ve büyüme umut verici. Bahreyn, Suudi Arabistan, Tunus, Katar, Dubai, Moskova, Kazakistan, Ukrayna'yı da Türkiye'ye bağlayacağız" diyor.

Grammy 20 milyon dolara gelir
Türkiye'yle ilgili yakın tarihte önemli bir projeniz var mı?
Evet büyük bir projemiz var. Türk hükümetiyle de görüşme halindeyiz. Grammy Ödülleri törenini Türkiye'de düzenlemek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Öyle bir organizasyon ki bu Türkiye için müthiş bir reklam olacak. Dünyaca ünlü bu organizasyonu Türkiye'de yapmak için hem özel sektör hem de devlet olmak üzere herkes seferber oldu. Çok yüksek bütçeyle gerçekleşecek bu geceyi 2014'te Türkiye'de yapmak için çalışıyoruz. Hesaplar 20 milyon dolarlık bir yatırımla tamamlanabileceğini gösteriyor.

İşadamı 60 bine yıldönümü kutladı
Türkiye'den bugüne kadar ilginç bir talep oldu mu?
Tanınmış bir aileden işadamı evlilik yıldönümlerinde eşine bir sürpriz yapmak istedi. Hanımefendi Blu Grubu'nun solisti Dunkin James'e hayranmış. "Konserine götürmek istiyorum" dedi. "Sadece konser yeterli mi, yoksa grupla yemek de ister misiniz?" diye sorduk. Miami'de şık bir restoranda romantik bir yemek yerlerken Dunkin James masaya oturdu. Hanımefendi bayıldı ama sonrası çok güzeldi. O gece 60 bin dolara mal oldu.

Orlando Bloom'la yemek 50 bin $
Ünlülerle ilişkileri nasıl sağlıyorsunuz?
VIPfirstclass'ta 3 bin ünlünün dahil olduğu "My Celebrity" grubu var. Orlando Bloom, Brad Pitt, Angelina Jolie, Pele hepsi burada. Örneğin Orlando Bloom ile 50 bin dolar ödeyerek yemek yiyebilirsiniz. Bazıları ücreti sosyal sorumluluk projelerine bağışlıyor, bazıları cebine atıyor. Ayrıca bir de zenginler için bir nevi facebook sistemimiz mevcut. Üyelere evini, arabasını hatta elektrik santralini bile satışa sunabileceği bir ortam yarattık.

1 milyon $'a ABD vatandaşlığı
Başka ne gibi hizmetleriniz var?
Diğer bir işimiz de vatandaşlık. ABD, Kanada veya Monako vatandaşlığı süreçlerini organize ediyoruz. Kanada için 300-400 bin dolar istiyoruz. ABD'nin taşrası için 500 bin, büyük şehirler içinse 1 milyon dolar gerekiyor. Monako ise 300 bin euroya patlıyor.

*2014 Grammy goes to Turkey: 2014'te Grammy Türkiye'ye gidiyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 Grammy goes to Turkey
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN