Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arena'ya yeni genel müdür

Arena Bilgisayar Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü İzi Kohen, genel müdürlük görevini Tarık Tüzünsü ’ye devretti.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 10:37
Görev değişikliği, Arena Bilgisayar Yönetim Kurulu tarafından 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde onaylandı. Arena Bilgisayar'ın kurucu ortaklarından olan ve 20 yıla yakın süredir genel müdürlük görevini sürdüren İzi Kohen, 2013 yılı itibariyle Yönetim Kurulu Danışmanı olarak Arena Bilgisayar'ın gelişimine katkıda bulunacak.

İzi Kohen, konu ile ilgili açıklamasında şu sözleri kaydetti:

"Ortaklarımla birlikte Arena Bilgisayar'ı kurduğumuzda, hem kendimiz hem de başkaları için değer ifade eden bir şirket oluşturmayı amaçladık. Bu doğrultuda yaklaşık 20 yıllık genel müdürlük görevim süresince Arena'da; kültürü, stratejisi, çalışanları ve pazardaki duruşuyla kurucularından bağımsız olarak başarısını sürdürebilen bir yapı oluşturmaya çalıştım. Bugün, bu misyonumun son parçası olarak, genel müdürlük görevimi sevgili arkadaşım Tarık Tüzünsü'ye gurur ve mutlulukla devrediyorum. İnancım, onun liderliğinde Arena Bilgisayar'ın, tüm paydaşları için sadece önemli kazançlar yaratan bir şirket değil, aynı zamanda bir güven ve huzur adası olmaya devam edeceğidir."

Tarık Tüzünsü yaptığı açıklamada, Arena Bilgisayar'ın tedarikçi ve müşterilerinin karşısına pek yakında yepyeni bir yapıyla çıkacaklarını duyurdu. Günümüz koşullarında bu yapı ile daha fazla değer üretmeyi hedeflediklerini vurgulayan Tüzünsü, sözlerine şöyle devam etti:

"Değişim, Arena kültürünün en önemli temel taşlarından biridir. Arena çalışanları uzun suredir pazarda başarıyla var olmanın, değişime ne kadar hızlı adapte olduğumuzla ilgili olduğunu bilir. Şimdi, şirket yönetimimizdeki değişiminden güç alarak, satış ve pazarlama organizasyonumuzu da günümüz koşullarına daha uygun bir hale dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda, her seviyedeki müşterilerimize daha odaklı ve onların ihtiyaçlarına uygun bir organizasyon yapısını uygulamaya başlayacağız. Uzun yıllardır Arena'nın farklı kademelerinde çalışmış biri olarak ilk hedefim, kendine özel bir kültüre sahip olan şirketimizin değerlerini korumaya devam etmek ve değişen pazar koşullarına göre gerekli değişiklikleri her zaman sağlayacak çeviklikte bir dinamizmi sağlamaktır. Başta İzi Kohen olmak üzere Arena Bilgisayar'ın ulaşmış olduğu başarıda emeği olan herkese ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Bu değişikliğin Arena için çok daha güzel günlerin başlangıcı olmasını diliyorum."

1970 yılında İstanbul'da doğan Tarık Yılmaz Tüzünsü, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinden 1992 yılında mezun olmuş ve aynı üniversitenin İşletme Fakültesinde yüksek lisans eğitimi almıştır. Tüzünsü, eğitim, vizyon ve deneyimini 2011 yılında katıldığı Harvard Üniversitesi'nin üst düzey yönetici programları ile pekiştirmiştir. 1995 yılında bilişim sektöründe çalışmaya başlayan Tüzünsü, 1996 yılında Bilgisayar Bileşenleri Grup Müdürü olarak Arena Bilgisayar'a katılmış ve 2003 yılından itibaren Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arena'ya yeni genel müdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN