Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe'nin yeni CEO'su göreve başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, kulübe bağlı diğer kuruluşlar ve Sportif A.Ş.'de CEO görevine Hasan Hakkı Yılmaz getirildi.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 21:46
Sarı lacivertli kulübün konuya ilişkin resmi açıklama yapıldı. Fenerbahçe resmi internet sitesinden Başkan Vekili Abdullah Kiğılı imzasıyla yayınlanan duyuru şöyle;

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bugün yaptığı toplantıda bir süreden beri üzerinde çalışılan kurumsal yapılanmanın bir aşaması olarak Özel Sektörde önemli üst düzey görevleri başarı ile yürütmüş olan Sayın Hakkı Hasan Yılmaz'ı CEO olarak görevlendirmiştir.

Sayın Hakkı Hasan Yılmaz, Yönetim Kurulu'na bağlı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü ile bağlı iştirak ve şubelerinde Sorumlu İcra Komitesi Başkanı olarak görev yapacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz"

HASAN HAKKI YILMAZ KİMDİR?

1957 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Kolejindeki orta öğretimini takiben, 1979 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mühendis olarak profesyonel hayata, beyaz ev aletleri üreten Presiz Metal İmalat Sanayi'de başladı. 1981 ile 1984 yılları arasında Ankara da önce TAKSAN Takım Tezgahları A.Ş., de Pazar Analisti, daha sonra Devlet Planlama Teşkilatında Sermaye Malları Uzmanı olarak görev yaptı.

1984 yılında Unilever şirketine "Ürün Müdür Asistan Stajyeri" olarak katıldı. Bunu takip eden yıllarda Unilever-Türkiye organizasyonu içinde hızla yükseldi. 1986 da İzmit Satış Bölge Müdürü, 1987 de Deterjanlar Pazarlama Müdürü, 1988 de Satış Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 1991 yılında temizlik ve kozmetik ürünlerinden sorumlu Lever ve Elida Kozmetik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olarak atandı.

3 yılın sonunda Unileverin Londra Genel Merkezinde aralarında Çin, Kore, Japonya, Vietnam, Tayvan, Endonezya, Malezya, Avustralya vb. ülkelerin olduğu Doğu Asya deterjan işinden sorumlu "Regional Leader" olarak atandı. 1995 de Türkiye'ye döndü ve bir yıl süre ile Pepsi-Co/Frito Lay organizasyonuna bağlı Uzay Gıda şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luğu görevini üstlendi. 1996 yılında Unileverin Türkiye'de çoğunluk hissesine sahip olduğu tüm dokuz şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olarak yeniden göreve çağrıldı.

2000 yılında artık farklı alanlarda faaliyet gösterme arzusu ile görevinden ayrıldı ve KOÇ Üniversitesinde MBA ve EMBA öğrencilerine "Strateji ve Liderlik", son sınıf öğrencilerine de "Rekabetçi İş Stratejileri" konusunda ders vermeye başladı. 2002 yılında Koç Holding Gıda, Perakende ve Turizm Başkanı olarak atandı.

2010 -2012 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. CEO- İcraKurulu Başkanı olarak görev yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'nin yeni CEO'su göreve başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN