Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İller Bankası'ndan belediyelere kaynak

İller Bankası'nın yeni kaynak geliştirme atağı devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9.1.2013 11:03 Güncelleme Tarihi: 9.1.2013 11:06
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İller Bankası, bundan sonraki dönemde kendi kaynağını kendisi üreterek belediyelere destek sağlayacak.

Banka, bu kapsamda İstanbul Maltepe'deki Bölge Müdürlüğü yerleşkesi, İstanbul Tuzla ve Elazığ'daki arsaları arsa satışı karşılığı gelir paylaşımıyla ihaleye çıkarıyor. Projelerden elde edilecek gelirlerle belediyelere önemli kaynak desteği sağlanacak.

İlk olarak İstanbul Maltepe'deki 41 bin 752 metrekarelik arsa, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımıyla ihaleye çıkarılıyor. İmarı ticaret ve konut alanı olan arsa, emsal harici satılabilir alanlar, otopark ve sığınak alanlarından oluşuyor.

Geliştirilecek projeyle Maltepe bölgesinin son yıllardaki hızlı gelişimine paralel şekilde yeni Kartal Adliye Sarayı'nın hizmete girmesiyle oluşacak konut, ofis ve ticari ünite ihtiyacına cevap verecek.

Bu arsa üzerinde yapılacak tesislerle hem bölge canlanacak hem de elde edilecek satış gelirleriyle yeni kaynak elde edilecek. Banka bu arsa üzerindeki İstanbul Bölge Müdürlüğü'nü Ataşehir'e taşıyacak.

Yeni bölge müdürlüğü binası yeşil bina konseptinde, çevreye duyarlı ve modern yapıya uygun şekilde inşa edilecek.

İstanbul Tuzla Merkez Mahallesi'nde, kullanılmayan ve atıl durumdaki bankaya ait sosyal tesis yapılarının bulunduğu 42 bin 190 metrekarelik arsa da ihaleye çıkarılarak değerlendirilecek.

İmar durumu ''tercihli turizm alanı'' olan arsanın inşaat alanı emsal alanlarla yaklaşık 38 bin metrekareyi buluyor. Denize sıfır konumu ve bölgedeki marinalara yakın bir mesafede oluşu da arsanın değerini yükseltiyor.
Bankanın Elazığ'da bulunan 14 bin 43 metrekarelik arsasına gelir amaçlı proje geliştirmeye yönelik imar çalışması yapılıyor. ''Ticaret ve Hizmet Alanlı'' imarı olan arsanın inşaat alanı emsal alanlarla yaklaşık 35 bin metrekareden oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İller Bankası'ndan belediyelere kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN