Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1.5 milyar liralık dev yatırım

Giriş Tarihi: 13.1.2013

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 1.5 milyar lirayı bulan çevre yatırımları, 17 Ocak'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete sunulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 1.5 milyar lirayı bulan çevre yatırımları, 17 Ocak'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacak. Ankara Arena Stadı'nda gerçekleştirilecek törende, bakanlığın çevre kirliliğinin önlenmesi için yaptığı yatırımların startını Başbakan Erdoğan verecek. Bu çerçevede Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce 311 belediye ve 21 il özel idaresine, toplam 60 milyon lira değerinde 332 çöp toplama, 2 vidanjör, 55 çevre denetim olmak üzere toplam 389 temizlik ve hizmet aracının dağıtımı yapılacak. Ayrıca 365 tesis ve diğer yatırımların hizmete sunulmasının yanı sıra 212 atıksu arıtma tesisinin enerji sarfiyatı giderinin 27 milyon liralık kısmı ödenecek.

BELEDİYEYLE İŞBİRLİĞİ

Yerel yönetimlere desteğin süreceğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Yerel yönetimlere bundan sonra desteğimizi sürdürmeye davam edeceğiz. Buralara bakanlığımızın ilgili kuruluşu olan İller Bankası A.Ş. kanalıyla kredi ve hibe yardımları artarak devam edecek" dedi. Bayraktar, kentsel dönüşüm sürecinde belediyelerle ortak çalışacaklarını söyledi. Bayraktar, "Oluşturduğumuz ortak akıl sayesinde milletimiz daha kaliteli bir çevrede yaşayacak" diye konuştu.

MARMARA'YA TEMİZ HAVA MERKEZİ
100 belediye ve bir organize sanayi bölgesinin atıksu arıtma tesisi ve kanalizasyon şebekesi için 55 milyon lira, 2 bin 200 belediyenin altyapı ve kanalizasyonu için 324 milyon lira hibe yardımında bulunulacak. Törende, bakanlığın ilgili kuruluşu İller Bankası tarafından yatırımı tamamlanan 628 milyon lira maliyetli 211 kanalizasyon şebekesi, atıksu arıtma ve derin deniz deşarjı tesisi de hizmete açılacak. Başbakan Erdoğan, ayrıca İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde toplam 13 milyon liralık 39 hava kalitesi ölçüm istasyonunun açılışını yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1.5 milyar liralık dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN