Eskenazi'nin 'Salih Adası' satıldı!

Giriş Tarihi: 14.1.2013

Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel'in 7.2 milyon dolar ödediği Salih Adası'nın yeni sahibi Malatyalı işadamı Ahmet Arslan oldu. Arslan, doğal yapıyı korumakta kararlı

Türkiye'nin önde gelen işadamlarından Arslan Şirketler Grubu'nun patronu Ahmet Arslan, Bodrum'daki Salih Adası'nı satın aldı. Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan, elektriğini ve suyunu kendi üreten 32 bin metrekarelik ada, Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel tarafından 7.2 milyon dolara alınmıştı. İşadamı Arslan, satış sürecinde sivil örgütlerin de dile getirdiği "adanın doğal yapısını bozmama" konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

15 VİLLA VAR

TMSF, toplam 75 milyon lira muhammen bedelle 13 taşınmazı 19 Aralık'ta satışa çıkardı. En çok dikkat çeken ise Bodrum Güvercinlik açıklarındaki Salih Adası ve üzerindeki lüks malikâne oldu. Üç ayrı parselin birlikte satışa çıkartıldığı ada muhteşem koylara sahip durumda. Milas-Bodrum Havalimanı'na yakın, Güvercinlik'ten 20 dakikada tekneyle ulaşılan adada belirli bölgelerde 15 müstakil villa bulunuyor.

SU DENİZDEN

Denize cepheli olan malikâne ise 291 metrekare kapalı alana sahip. Son sistem deniz suyundan içme suyu elde eden arıtma ekipmanlarının da bulunduğu malikâne güneş enerjisiyle aydınlatılıyor. Malikânede ayrıca 12 ve 25 kilovatlık jeneratörler de bulunuyor. Adayı satın alan Ahmet Arslan, adanın doğal yapısını koruyacaklarını özellikle vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskenazi'nin 'Salih Adası' satıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN