Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalı gençler spa'ya gelecekler

Giriş Tarihi: 17.1.2013

Termal turizm yurtdışına açılıyor. Afyon'daki zirvede Avrupalı gençler ve Arap aileler öne çıktı. TUI Yatırım Direktörü Ihlau, otellere "Gençler için şımartıcı paketleri hazırlayın" dedi

Uluslararası Lüks Termal Ürün Geliştirme ve Pazarlama Zirvesi'nin ilki Afyon'da gerçekleştirildi. Zirveye katılan Avrupalı turizm devi TUI'nin Uluslarası İlişkiler ve Yatırımlar Direktörü Günter Ihlau, Türkiye'deki termal tesislerin Avrupa'ya pazarlanması gerektiğini söyledi. Ihlau, Avrupa'da gençlerin kaplıcaları değil ama spa'ları eğlenceli bulduğunu belirterek, "Onları şımartacak, lüks spa'lar geliştirin" dedi. Ihlau, 2012'de 4.8 milyon Alman turisti Türkiye'ye getirdiklerini söyleyerek orta vadede 8 milyon turist hedeflediklerini açıkladı.

PLATFORM KURULDU

NG Otel ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise "Sağlık turizmi sadece yaşlıları değil gençleri de içine alacak şekilde geliştirilmeli. Türkiye'ye gelecek misafir sayısı ve gelir bu şekilde artırılabilir" diye konuştu. Konferansta konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İrahim Yazar da Sağlık Turizmi Platformu kurduklarını açıkladı.

ÜÇ ÜLKEDEN UÇUŞLAR BAŞLIYOR
Zafer Havalimanı'nın yatırımcısı olan IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Çeçen, "Yıllık 2.5 milyon yolcuya hizmet verecek havalimanına 50 milyon TL'lik yatırım yaptık" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı gençler spa'ya gelecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN