Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temiz çevreye 1.5 milyar TL

Hükümet temiz çevreye 1.5 milyarlık dev yatırım yaptı. Başbakan Erdoğan, atıklarını akarsulara bırakanları eleştirerek, "Bunlar vahşi sınıfına giriyor. Kimsenin doğaya zulmetme hakkı yoktur" dedi

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Hükümet temiz çevre için 1.5 milyarlık yatırım yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 389 temizlik ve hizmet aracı ile 365 tesis ve çevre yatırımları törenle hizmete sunuldu. Açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve çok sayıda bakan katıldı. Başbakan Erdoğan, "311 belediye ve 21 il özel idaresine 60 milyon lira değerinde 332 çöp toplama ve 55 çevre denetim aracı ile 2 vidanjör verildi. Ayrıca, 2 bin 200 belediyenin altyapı çalışmalarına 324 milyon lira hibe ayrıldı" dedi. Marmara Bölgesi'nde çeşitli boyutlarda tıbbi atık tesisini hizmete aldıklarını kaydeden Erdoğan, İller Bankası tarafından yaptırılan 629 milyon liralık 211 altyapı tesisini de açtıklarını belirtti.

VAHŞİ SINIFI
Atıklarını akarsulara bırakanları "Vahşi sınıfına giriyorlar" diye eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: "Bunlara medeni diyemeyiz. Onlar vahşiler sınıfına giriyor, kusura bakmasınlar. Çünkü kimsenin bir başkasına ve doğaya zulmetmeye hakkı yoktur." Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise açılışı yapılan yatırımların 875 milyonunun Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, 625 milyonluk kısmının ise İller Bankası tarafından yapıldığını belirtti. Bayraktar, ayrıca sayısı 956'ya ulaşan geri kazanım tesisleriyle ülke ekonomisine yıllık 1 milyar lira katma değer sağladıklarını söyledi.

SOSYAL TESİSLER KAPANACAK
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'nın açılışına katılan Başbakan Erdoğan, "Kamuda sosyal tesis adı altında gayrimenkul israfı yapılıyor. Kamuya ait tatil tesisleri aylarca boş kalıyor. İlle de çalışana tatil fırsatı verilecekse otellerle anlaşılsın" dedi. Erdoğan, Türkiye'de yılda 1.5 milyarın ekmekle çöpe atıldığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temiz çevreye 1.5 milyar TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN