Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülker hissedarlarını sevindirecek

Giriş Tarihi: 21.1.2013 11:44 Güncelleme Tarihi: 21.1.2013 14:05

Ülker Bisküvi, 2012 yılı karının önemli bir bölümünü temettü olarak dağıtma kararı aldı.

2012 mali yılı tamamlandıktan sonra şirketler kar dağıtım politikalarını açıklamaya başladı. Ülker Bisküvi bu kapsamda 2012 yılı karının % 70'ni teettü olarak dağıtma kararı aldı. Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklama şöyle: "Kâr dağıtım politikası ve SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri'nde öngörülen hususları içeren Yönetim Kurulu'nun yıllık kâr dağıtım önerisi faaliyet raporunda yer almakta, Genel Kurul'da ortakların onayına sunulmakta, ayrıca kâr dağıtım tarihçesi ve sermaye artırımlarına ilişkin detaylı bilgiler ile birlikte şirketimizin internet sitesinde kamuya duyurulmaktadır.

Şirketimiz kâr dağıtım politikasını Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Esas Mukavelemizde yer alan hükümler çerçevesinde, şirketin operasyonel performansı, mali durumu ve piyasa gelişmelerini gözetmek suretiyle benimsemiştir. 2012 mali yılı kazançlarından başlamak üzere Yönetim Kurulu önerisi ile Genel Kurul'un onayı ve bunlarca yapılabilecek değişiklilere ve Türkiye'de uygulanmakta olan mevzuata tabi olarak, şirketin nakit akışı gerekliliklerini de gözetmek kaydıyla her hesap yılı için net dağıtılabilir dönem karının asgari %70'i nakden kar payı olarak dağıtılacaktır.

Bu politika, ulusal ve küresel ekonomik şartlarda herhangi bir olumsuzluk olması, gündemdeki projelerin ve şirketin finansal kaynaklarının durumuna göre Yönetim Kurulu tarafından her yıl gözden geçirilecektir.

Kâr dağıtım politikası çerçevesinde, temettü ilgili hesap dönemi itibariyle mevcut payların tümüne eşit olarak dağıtılır, herhangi bir imtiyaz uygulanmaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülker hissedarlarını sevindirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN