Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'a "Davos'a gel" çağrısı

Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu bugün başlıyor. Forumun Avrupa Direktörü Bruncko, "Türkiye Başbakanı'nı da Davos'ta görmek istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 23.1.2013
İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) bugün başlıyor. Yaklaşık 50 hükümet liderinin katılacağı foruma, bu yıl Türkiye'yi Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın aralarında bulunduğu büyük bir delegasyon temsil edecek.

BRUNCKO'DAN DAVET
"
One minute" krizi sonrasında üç yıldır Dünya Ekonomi Forumu toplantılarına katılmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, foruma bu yıl da gitmeyecek. Buna karşılık oturumun Avrupa Direktörü Martin Bruncko, Başbakan Erdoğan'a bir davet çağrısında bulundu. Bruncko, "Bu yıl Türkiye'den güçlü bir heyet geliyor. Biz Türkiye Başbakanı'nı da en kısa zamanda Davos'ta görmeyi istiyoruz" dedi. Bruncko, forumun Türkiye ile ilişkilerinin mükemmel olduğunu, geçen yıl Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi'ni İstanbul'da gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Başbakan'ın yoğun programı nedeniyle katılamadığını düşünüyoruz. Bu son derece anlaşılabilir bir durum" diye konuştu.

TÜRK MODELİ ÖRNEK OLDU
26 Ocak Cumartesi gününe kadar sürecek toplantıların ana teması "dirençli dinamizm" olarak belirlendi. Martin Bruncko, Türkiye'nin dirençli dinamizm konusunda örnek teşkil ettiğini vurguladı. Açıklamalarında sık sık Türkiye'nin dirençli büyümesinden "Türk Modeli" olarak söz eden Bruncko, "Avrupa krizine karşın yüksek oranda büyüme kaydettiniz. Bu oranlarda büyüme kaydetmek gerçekten çok zordur. Rakamlar Türk modelini çok daha etkileyici kılıyor. Bu yüzden yabancı yatırımcıların Türkiye ilgisi artıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'a "Davos'a gel" çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN