HGS'de uzatma olmayacak!

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), yerini 1 Şubat'tan itibaren Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) bırakacak.

Giriş Tarihi: 23.1.2013 11:06 Güncelleme Tarihi: 23.1.2013 13:56
Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), yerini 1 Şubat'tan itibaren Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) bırakacak. Şubat'tan itibaren OGS ya da HGS'si olmayan sürücüler, geçiş ücretinin 11 katı ceza ödeyecekler.

Ancak ocak itibarıyla geçilmesi beklenen HGS için süre 1 ay uzatılmasına rağmen halen 3 milyon 600 bin sürücü HGS etiketini almadı. Uzatılan sürenin dolmasına 10 gün kaldı; bugüne kadar 5 milyon aktif KGS kullanıcısından yalnızca 1 milyon 400 bini HGS abonesi oldu. Yetkililer sürenin tekrar uzatılmasının gündemde olmadığını belirterek vatandaşları HGS geçiş için işlerini son dakikaya bırakmamaları konusunda uyarıyor.

GEÇİŞ ÜCRETİNİN 11 KATI CEZA

1 Şubat'tan itibaren OGS ya da HGS'si olmayan sürücüler, geçiş ücretinin 11 katı ceza ödeyecekler. Yetkililer her aracın kendi HGS'si olma zorunluluğuna dikkat çekiyor. HGS'ye geçiş işleminin yapıldığı PTT ve banka şubelerinde ise yoğun. KGS kartında para bulunan sürücüler HGS'ye geçiş yaptıktan sonra bakiyelerini aktarabiliyorlar.Etiket şeklinde olan HGS'ler 5 liradan, kartlılar ise 15 liradan satılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HGS'de uzatma olmayacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN