Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkavan'ın yeni yalı komşusu Serdal Adalı

Eski Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, Yeniköy'de Kâzım Özer'in yalısını 17 milyon dolara satın aldı. Adalı, Kalkavanlar'ın komşusu oldu

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Boğaz'da sessiz sedasız bir yalı operasyonu daha gerçekleşti. Operasyonun kahramanı ise Başiktaş'ın eski asbaşkanlarından ve Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı. Yeniköy Köybaşı Caddesi'nden Tarabya'ya gidiş istikâmetinde Kalkavan ailesinin hemen yanındaki yalıyı satın alan Adalı, bunun için 17 milyon doları gözden çıkardı.

ÖZER YAŞIYORDU
Adalı'nın satın aldığı yalının eski sahibi ise Türkiye'nin en büyük lastik ayakkabı üreticilerinden Özer Holding'in sahibi Kâzım Özer. Tekstilden turizme, yürüyen bant üretiminden mermere kadar 7 sektörde yatırımları olan Özer satıştan önce yalıda yaşıyordu.

10 YALI VAR
İstanbul'da yalı denilince ilk akla gelen semt olan Yeniköy'de çok sayıda milyonluk konut sahibini bekliyor. Semtte paha biçilemeyen 10'dan fazla yalı satış sürecinde. Uzmanlar, yüksek fiyat verecek alıcıların çıkması durumunda 12 yalının daha satılabileceğini belirtiyor. Boğaz'ın sadece bir kilometrelik kıyısını çevreleyen Yeniköy'deki yalıların toplam değerinin 2 milyar doları bulduğu ifade ediliyor. Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in yalısının da olduğu bölgedeki emlakçılar, fiyatların sır gibi saklandığını belirtirken, buna rağmen sürekli el değiştirme olduğunun da altını çiziyorlar.

YENİKÖY YALILARI ÜNLÜLER GEÇİDİ GİBİ
Türkiye 'nin kalburüstü ailelerinin yaşadığı Yeniköy'de çok sayıda ünlü isim birbiriyle komşu. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve eşi Haluk Dinçer, Yeniköy- Sarıyer sahilindeki Tahsin Bey Yalısı'nda oturuyor. 2.6 milyar dolarlık servete sahip Enka'nın patronu Şarık Tara, Yeniköy Yol Yalısı'nı kızı Leyla Tara Suyabatmaz için almıştı. Çiller ailesi ise 1981'de 10 milyon TL'ye Rasim Ferit Talay Yalısı'nın sahibi olmuştu.

EN PAHALISI ERBİLGİN'DE
Topla m
71 yalının bulunduğu Yeniköy'de satılık irili ufaklı 6 yalı bulunuyor. Fiyatları 15 milyon ile 150 milyon dolar arasında değişen bu yalılardan en bilineni ise Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı. Erbilgin ailesine ait yalı köşkleri ve korusuyla birlikte 345 milyon TL değere sahip.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkavan'ın yeni yalı komşusu Serdal Adalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN