Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İTO'da yeni başkan sinyali

İstanbul Ticaret Odası, seçimlere birkaç hafta kala yarım asırlık logosunda değişime gitti. Yeni logolarla yapılan rozet töreni bir başka değişimin de sinyalini verdi.

Giriş Tarihi: 24.1.2013 09:42 Güncelleme Tarihi: 24.1.2013 13:26
Yeniden adaylık düşünmeyen Murat Yalçıntaş, ilk rozeti en güçlü başkan adayı İbrahim Çağlar'a taktı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) yarım asırlık logosunu değiştirdi. Seçimlere birkaç hafta kala yaşanan bu değişim, bir başka değişime daha işaret etti. Yeni logolarla yapılan rozet töreni, başkanlığın da adeta devir teslim havasına dönüştü.

Tören sırasında tekrar aday olmayacağını açıklayan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, 'yeni logolu ilk rozeti' başkan adayları arasında ismi geçen İbrahim Çağlar'a taktı.

İbrahim Çağlar'ın MÜSİAD'ın danışma kurulunda uzlaştığı isim olduğu için, seçimlerde en güçlü isim olarak öne çıktığı belirtiliyor. Toplantı sonrası Star'ın sorularını yanıtlayan Yalçıntaş, yeni isimlerin görevi devralmasının daha doğru olduğunu kaydederek, yeniden başkan olmayı arzu etmediğini belirtti.

Kurumlarda devamlılığın esas olduğunu vurgulayan Yalçıntaş "Bu bir bayrak yarışıdır, ben 8 sene bu bayrağı taşıdım ve şimdi bu bayrağı bu görevi benden daha iyi yapacağına inandığım bir arkadaşa teslim etmeyi çok arzu ediyorum" dedi. Bundan sonraki dönemde işlerine devam etmeyi planladığını kaydeden Yalçıntaş, üretim planlaması üzerine doktorasını tamamladığını hatırlatarak, en büyük isteğinin üniversitede ders vermek olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İTO'da yeni başkan sinyali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN