Florence Nightingale Afrika'ya gidiyor

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Adını modern hemşireliğin kurucusundan alan Florence Nightingale, Afrika'ya gidiyor. Grup, Nijerya'da hem okul hem de hastane açmaya hazırlanıyor

Türk şirketlerin Afrika açılımına sağlık sektörü de eklendi. Türkiye'nin en köklü özel hastanelerinden Florence Nightingale Grup, Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'ya yatırım yapmaya hazırlanıyor. Geçen hafta İstanbul'daki 4'üncü hastanesini Şişli'de açan Florence Nightingale Grup, uluslararası alanda büyüme için ilk adımı Nijerya'da atacak. Florence Nightingale Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemşid Demiroğlu, yerel bir ortaklıkla kompleks kurmayı hedeflediklerini söyledi. Sahraaltı Afrika'da büyümeyi planladıklarını anlatan Demiroğlu, bölgenin başına da Nijeryalı Adedayo Osholowu'ya atadıklarını açıkladı.

Yönetici Nijerya'dan

Demiroğlu, "Adedayo Osholowu, sıra Avrupa ve Kuzey Amerika'da sağlık tecrübesi olan bir isim" dedi. Projenin eğitim ve hastaneyi barındıracağını Nijerya merkezli BusinessDay'e açıklayan Demiroğlu, "Orta vadede bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Adını ilk hemşireden alıyor
1989'da kurulan grup, adını ünlü hemşire Florence Nightingale'den alıyor. Modern hemşireliğin kurucusu olarak bilinen Florence Nightingale, 1854'te Selimiye Kışlası'nda, Kırım Savaşı sırasında İngiliz askerlerinin tedavisiyle adını duyurdu. Nightingale adı 1961'de Şişli'de açılan ilk Yüksek Hemşirelik Okulu'na verildi.

İlk diş hastanesi Tanzanya'ya
Afrika'ya ilk giden Türk sağlık şirketi Turkish Esnan Dental Center. Tanzanya'da kurulan sağlık merkezi, Afrika'daki ilk Türk diş hastanesi olarak dikkat çekiyor. Merkez, 700 metrekarelik kapalı alana sahip. Hastane 3 diş hekimi tarafından kuruldu. Afrika'yı radarına alan Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta 150 milyon dolarlık yatırımla Cezayir, Libya, Mısır, Irak gibi ülkelerde yatırımı yapacaklarını açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Florence Nightingale Afrika'ya gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN