Ankaralı Erkanlı Grup İstanbul'u dönüştürecek

Giriş Tarihi: 27.1.2013

Ankaralı Erkanlı Grup, İstanbul konut piyasasına iddialı girdi. Kartal'da kentsel dönüşüm projesine imza atmaya hazırlanan şirketin hedefi, bu alanda marka olmak. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı, "Tasarıma odaklandık" dedi

İnşaatın yanı sıra çevre ve madencilik sektöründeki yatırımlarıyla da dikkat çeken Erkanlı Grup, konutta hedef büyüttü. Gayrimenkul geliştirmeye Ankara'dan başlayan şirket, İstanbul'da kentsel dönüşüm projesi yapmaya hazırlanıyor. Hukuk ve altyapı çalışmaları için özel bir bölüm kuran grubun hedefi İstanbul'da kentsel dönüşümün markası haline gelmek. Erkanlı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, 2013'te İstanbul Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında bir proje gerçekleştireceklerini söyledi. 176 dairelik bir site inşa etmek üzere ön anlaşma imzaladıklarını kaydeden Erkanlı, kentsel dönüşüme odaklandıklarını belirtti. Erkanlı, "Maltepe, Mecidiyeköy, Kağıthane ve Eyüp'teki kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgileniyoruz" dedi. Ankara İncek'te 85 dönümlük arazide hayata geçirdikleri 600 konutlu Monza Rezidans projesinin 7 ayda yüzde 70'ini sattıklarını söyleyen Erkanlı, metrekare fiyatlarının 2 bin 500'den, 3 bin TL seviyesine yükseldiğini belirtti.

Rüzgara yatırım

Sitenin enerjisinin rüzgârdan sağlanacağını dile getiren Erkanlı, "Bina tüm ortak alanların elektriğini rüzgâr enerjisinden elde edecek. Bu anlamda Türkiye'de bir ilk olacak. Proje kat bahçeleriyle tam bir ekolojik bina işlevi görecek" diye konuştu. Yüksek aidat probleminin de bu projeyle ortadan kalkacağını belirten Erkanlı, enerji tasarrufu ve verimliliği yüksek malzeme kullandıkları için aidatların en düşük seviyede tutulacağına işaret etti.

'1.5 yıldır İstanbul için çalışıyoruz, hazırız'
"Dönüşüm
bizim işimiz" diyen Hüseyin Erkanlı, 2013'te 2 kentsel dönüşüm projesinde olmayı hedeflediklerini söyledi. Erkanlı, "Bu zor bir süreç. Yüzlerce ailenin sorumluluğunu alıyorsunuz. Buna hazırlıklı bir firmayız. 1.5 yıldır üzerinde çalışıyoruz. İstanbul'da bu yönümüzü öne çıkarmak ve modern binalar yapmak istiyoruz" dedi.

2 proje yolda
Ankara'da yılın ilk yarısında 2 projeye daha başlayacaklarını söyleyen Hüseyin Erkanlı, "Biri ofis, diğeri villa projesi olacak. Martta satışa çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı Erkanlı Grup İstanbul'u dönüştürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN