HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kabinet fabrikası açıldı

Eskişehir’de 9 bin 500 metrekare üretim tesisiyle hizmete giren Rack Kabinet, Türkiye’nin en büyük Rack Kabinet ve aksesuarları üreticisi olma yolunda ilerliyor.

Giriş Tarihi: 27.1.2013 09:44
10 milyon TL yatırımla Eskişehir Organize Sanayi'de 9 bin 500 metrekare üretim tesisiyle hizmete giren Rack Kabinet, sahip olduğu bilgi birikimi ile 3 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'nin en büyük Rack Kabinet ve aksesuarları üreticisi olma yolunda ilerliyor.

2012 yılında, 20 yıllık tecrübesi ile sektöre yön veren ekibiyle yenilikçi, ergonomik, ekonomik ve fonksiyonel ürünler geliştirip pazara sunmak üzere kurulan Lande, 19" Rack Kabinetleri ve aksesuarları, Telekom Saha Kabinetleri (indoor/outdoor), Server ve Datacenter Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün yelpazesi ile Eskişehir'den çıkan ulusal markalar kervanına katıldı.

Değişen pazar şartları ve müşteri taleplerine göre tasarlanan kolay alınabilir, kullanılabilir, kaliteli ve güvenilir ürün yelpazesiyle ,ve hızlı servis ağı ile yeni bir anlayış getiren Lande'nin Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 9 bin 500 metrekare kapalı alanda kurulan üretim tesisisin resmi açılışı, 25 Ocak Cuma günü Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından gerçekleştirdi.


HEDEF 2013 YILINDA 20 MİLYON DOLAR PAZAR PAYI

Gelişmekte olan ve güncel ileri teknoloji ile donatılmış makine parkuru, tecrübeli çalışan kadrosu ile yüksek kapasiteli üretimler yapan Lande A.Ş. Genel Müdürü Reyhan Ekşi, yatırımları ile ilgili olarak, "Lande, IT sektöründe edinmiş olduğumuz 20 yılın sonucunda sektöre kazandırdığımız bir marka. 2012 yılında 10 milyon TL yatırım miktarı ile sektöre hızlı bir giriş yaptık. Şuan konumuzda lider pozisyondayız. Tüm süreçlerde MRP/ERP sistemi uygulanmakta ve tüm sistem hatasız izlenebilmektedir. Üretim hatlarında yalın üretim araçları kullanılmakta ve Süreç Yaklaşımı ile Sürekli İyileştirme sağlıyoruz. Şu an günde 1500 adet üretim kapasitesine sahip bir tesisimiz var. 2013 yılında kapasitemizi yüzde 50 daha artırmayı planlıyoruz ve 2013 yılında pazar payımızı da 20 milyon dolar olarak hedefliyoruz. Bu hedefin yüzde 40'ı yurt içi yüzde 60'ı yurt dışı olmak üzere planlıyoruz" dedi.

Bir dünya markası olma hedefi ile yola çıktıklarını dile getiren Ekşi, "LANDE ürünlerini ve servisini TS EN ISO 9001 kalite güvence sistemi ile belgelendirdik ve tüm üretimimizi çevre duyarlılığı bilinci ile en üst seviyede tutuyoruz. Ayrıca TSE tarafından ürünlerimiz TS EN 61587-1 şartları gereği hem proseslerimizde hemde bünyemizdeki ve dış ortamdaki labratuarlarda test edilerek onaylandı" diye vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lande kabinet fabrikası açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN