Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yılda 1 milyar TL ciro

Önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyar liralık ciroya ulaşmayı hedefleyen Doğtaş, 2022'de sektör lideri olmayı planlıyor

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Mobilya Ürünleri Sektör Meclisi Başkanı Davut Doğan, "Sektör olarak 2023'te 10 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmemiz için rakamı 6 kat daha artırmamız gerekiyor" dedi. Türkiye'nin imalat alanında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Doğan, sektörde tasarım ve Ar-Ge'ye az yatırım yapıldığını belirtti.

YÜZDE 40 BÜYÜYECEK

Sektörde emin adımlarla yürüyen Doğtaş, bu yıl yüzde 32, 2014'te ise yüzde 40 büyüme hedefliyor. Doğan, gelecek beş yıl içinde Doğtaş ve Kelebek markalarıyla 1 milyar TL'lik ciroya ulaşmayı ve dört kat büyümeyi planladıklarını söyledi. Doğan, "Doğtaş olarak 2022'de yani 50'nci yılımızda Türkiye'de sektör lideri olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

YENİDEN YAPILANIYOR

Doğtaş, geçtiğimiz günlerde yeniden yapılanma çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda şirketin yeni CFO'luğuna Uğur Şeker getirilirken pazarlama müdürlüğüne Derya Ercan atandı. Doğan, 1 Nisan'dan itibaren Haluk Özmutlu'nun Doğtaş ve Kelebek Mobilya CEO'su olarak göreve başlayacağını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yılda 1 milyar TL ciro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN