Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Newada'da aidat yok

İlbak Holding'in patronu Mustafa İlbak, İdealtepe'de inşa ettikleri Newada projesinde aidatı ortadan kaldırdıklarını belirterek, "Ev alana dükkân veriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 30.1.2013
İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İlbak, İdealtepe'deki Newada projesinde aidatı sorun olmaktan çıkardıklarını söyledi. İlbak, "Newada sakinleri sadece bir daire almakla kalmıyor, projeden ev alanlar alışveriş merkezinin gelirine de ortak oluyor. Yani daire alana bir de dükkân veriyoruz. Bu da aidat sorununu çözüyor" diye konuştu.

Yarısı lansman öncesi satıldı

Metrekaresi 5 bin TL'den başlayan Newada projesinin, vade farksız ödeme planlarıyla hızlı bir satış trendi yakaladığını söyleyen İlbak, biri 20, diğeri 26 katlı iki kulede bulunan 288 dairenin yarısının lansmana çıkılmadan satıldığı bilgisini verdi. İlbak, "Newada butik bir proje. Sakinlerinin İstanbul'a ve hayata bakışı değişecek. İddialıyız" dedi.

En iyi tasarım ödülüne sahip

Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kızılırmak tarafından çizilen projenin, International Property Awards'ta 2011 yılında yüksek bina dalında "en iyi tasarım" ödülünü aldığını kaydeden İlbak, şöyle konuştu: "Sadece deprem zemin etütleri ve sağlamlık testleriyle yetinmedik, projenin yer alacağı trafik, çevre, insan ve yapı dokusunu da analiz ettik." Newada'nın E-5 karayolu ile sahil bandını buluşturan ulaşım arteri üzerinde yer aldığını belirten İlbak, Kartal metrosunun da projenin hemen yanı başından geçtiğini vurguladı.

Yıl sonunda teslim

Newada'nın kalbinde aile kavramının bulunduğunu belirten İlbak, "Önceliğimiz burada yaşayacak ailelerin hayatını kolaylaştırmak oldu" dedi. İlbak, Newada'nın kaba inşaatının tamamlandığını, 2013 yılı sonunda mülk sahiplerinin evlerine taşınmaya başlayacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Newada'da aidat yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN