Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dap Yapı'ya Arap partner

Giriş Tarihi: 31.1.2013

Dap Yapı, 'oturmadığın dönemde kirala modeli' için Ortadoğu'nun en büyük şirketi Rotana ile anlaştı. Bu sistem sayesinde yatırımcılar kârlı çıkacak

Dap Yapı'nın Maltepe'de hayata geçirdiği Burgu, Dalga ve Tango Kule'nin işletmesi Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en büyük firmalarından biri olan Rotana'ya verildi. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, projelerin bir süredir rezidans-otel konseptinde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yılmaz,"Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız Dubai merkezli Rotana grubunun 'otel işletmeciliği' alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en iyisi olduğunu gösterdi" dedi. Rotana'nın 12 ülkede 5 milyon misafir ağırladığını belirten Yılmaz, "Projelerimizden daire satın alanların kira gelirleri bin TL iken, bu sistem sayesinde 2 bin 200 TL'ye çıkacak. Hedefimiz bu sistemi 81 ile yaymak" diye konuştu.

AVRUPA'YI GEÇTİ

Rotana'nın sahibi Ekselans Nasser Al Nowais 1980'li yıllarda Türkiye'ye geldiğini ve o dönemde birkaç turist haricinde ülkede hiçbir şey olmadığını söyledi. Al Nowais, "30 yıl sonra geldiğimde bu ülkeyle gurur duydum. Avrupa'dan daha iyi ekonomisiyle, tarım, sanayi ve kumsallarıyla bambaşka bir ülke konumuna geldi. Söz veriyorum, burada çok güzel hizmetler vereceğiz" dedi. 2 yıl önce Arap ülkelerinin dışına çıkmaya karar verdiklerini belirten Nowais, "Türkiye ilk aklımıza gelen ülke oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dap Yapı'ya Arap partner
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN