Onur konuğu olduk

Giriş Tarihi: 4.2.2013

Geçmişin 'hasta adamı' Türkiye, dünyaca ünlü fuarların onur konuğu oldu. Türkiye bu yıl, Fransa, İspanya, İngiltere ve Çin'deki dev fuarlara adını yazdıracak

Ekonomideki büyüme Türkiye'nin yurtdışındaki ağırlığını da artırdı. 1990'lı yıllarda ekonomisi 'hasta adam' olarak nitelenen, aldığı borçların faizlerini dahi ödemekte zorlanan Türkiye,şimdi uluslararası fuarların onur konuğu oldu. Teknoloji fuarı CeBIT, dünyanın en önemli finans fuarlarından Cartes gibi organizasyonların gözdesi olan Türkiye, yabancının gözdesi gayrimenkul, sanayinin omurgası kompizitin küresel vitrinine özel davet aldı. Bu yıl 12-15 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM'de Türkiye onur konuğu seçildi. Türkiye'nin onur konuğu olduğu diğer büyük fuar ise yine Fransa'da düzenlenen JEC 2013 organizasyonu. Son dönemde Hindistan'dan ABD'ye, İtalya'dan Almanya'ya dünyanın bir çok ülkesinden şirketlerin yarışa girdiği kompozit yatırımlarının artmasıyla Türkiye, kompozitin adeta yıldız ülkesi oldu.

SANAYİDEN DEV BULUŞMA
Bu artan ilgiyi gören dünyanın en büyük şirketlerinin buluştuğu Paris'teki JEC 2031 Fuarı'nda Türkiye onur konuğu olarak davet edildi. Geçen yıl sadece 6 Türk şirketin katıldığı fuarı otomotivden uçak sanayisine, sağlık ekipmanlarından rüzgar enerjisine 32 bin katılımcı, bin 200 marka ve 250 bin kişi ziyaret edecek.

YAYINCIDAN LONDRA ÇIKARMASI
Türk yayıncıları bu yıl İngiltere'de düzenlenecek Londra Kitap Fuarı 2013'te "Pazar Odağı" ülke olarak belirlendi. 6 binden fazla kitabevi, 6 bin 400'den fazla yayıncıyla sektör Türkiye'yi 2014'te Çin'de düzenlenecek Pekin Kitap Fuarı ve 2015'te Liber Uluslararası Kitap Fuarı'nda onur konuğu seçilmesini sağladı.

MADRİD'TE SANAT FUARI
Türki ye ayrıca İspanya'da 13-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Güncel Sanat Fuarı ARCOmadrid'in onur konuğu ülkesi olarak kabul edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onur konuğu olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN