Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk'tan esnafa yapılandırma jesti

Giriş Tarihi: 5.2.2013

Halk Bankası 2 milyon esnafın borcunu yeniden yapılandırıyor. İşletme kredilerinin vadesini 5 yıla çıkardıklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, "Takibe düşen esnafa her türlü kolaylığı göstereceğiz" dedi

Halk Bankası'ndan 2 milyon esnafa müjdeli haber geldi. Kredi borcu nedeniyle takibe düşen esnafa bir dizi kolaylıklar getirmeye hazırlanan banka, daha önce 4 yıl olan işletme kredilerinin vadesini de 5 yıla çıkardı. Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, borç yapılandırması konusunda esnafa her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi.

PİYASA TAKİBİ YAPILIYOR

Süleyman Aslan, esnaf ve sanatkâra kullandırılan Hazine destekli kredilerin vade ve faiz oranlarının kaynak maliyetleri ve piyasa koşulları göz önünde bulundurularak belirlendiğini belirtti. Aslan, "İşletme kredileri vadelerinin 5 yıla çıkarılmasına yönelik uygulamaya önümüzdeki aylarda geçmeyi planlıyoruz" dedi.

TAKİP ORANI DÜŞÜK

Halk Bankası'nda esnaf ve sanatkâra yönelik takip oranının çok düşük olduğunu anlatan Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: "Takip oranımız binde 2 seviyesinde. Borcunu yapılandırarak taksitle ödemek isteyenlere önemli oranda faiz indirimi uygulaması yapılıyor. Her türlü kolaylığın sağlanması yönünde görüşmeler yapıyoruz."

Aracılık ücreti yetkimizin dışında
Aslan , kredi kullanımı sırasında kooperatif veya birliklere aracılık ücreti ödenmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Kooperatifler aracılığıyla verilen kredilerde tutarın yüzde 2'si kadar kooperatif masrafı, yüzde 1'i kadar da üst birlik payı alınıyor. Bu yetkimiz dışında bir konu."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk'tan esnafa yapılandırma jesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN