5 milyar $'lık Macar seferi

Başbakan Erdoğan, Macaristan'la ticaretin artması için düğmeye bastı. 125 işadamıyla Budapeşte'ye çıkarma yapan Erdoğan, "Hedefimiz 2015'te 5 milyar dolarlık ticaret" dedi

Giriş Tarihi: 6.2.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan'daki temaslarına ekonomik ilişkiler damga vurdu. Bu yönde ilk adım turizm sektörüyle atıldı. 104 bin Macar'ın Türkiye'ye seyahat ettiğini söyleyen Erdoğan, vize konusunda karşılıklı kolaylık sağlanması gerektiğini ifade etti. "Bu konuda ilgili arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik" diyen Erdoğan, "Süratle hazırlıkları yapıyoruz. İşadamı, öğrenci ve sanatçılarımızın önündeki engelleri kaldırmak istiyoruz" şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: "Macaristan'la 1.7 milyar dolarlık ticaretimiz var. Sayın Başbakan'la 2015 için 5 milyar dolar hedefi belirledik. O nedenle 125 işadamıyla geldik" dedi.

İKİNCİ EVLERİ TÜRKİYE
Erdoğan, iki ülke arasında enerji ortaklığı oluşturulması gerektiğini de kaydederek, "Aslında Nabucco'da ortağız. Fakat Nabucco beklenen heyecanı şu ana kadar yaratamadı" diye konuştu. Macaristan Başbakanı Orban ise "Vatandaşlarımız vizesiz Türkiye'ye gidebilmeli. Hırvatistan'dan sonra ziyaret ettiğimiz ikinci ülke Türkiye" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 milyar $'lık Macar seferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN