Ücretsiz termal kameralı inceleme

Filli Boya Yalıtım Grubu, Capatect markası ile sunduğu ısı yalıtım sistemlerinin standartlara uygun ve ihtiyaca yönelik uygulanmasına yardımcı olacak, tasarrufu hedefleyen “Termal Kamera” hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.

Giriş Tarihi: 6.2.2013 11:09 Güncelleme Tarihi: 6.2.2013 11:10
Filli Boya Yalıtım tarafından ücretsiz olarak sunulan "termal kamera" hizmeti, sıcaklık ölçüm özelliği ile binaların yalıtım ve ısı sorunlarını ortaya çıkarıyor. Dış cephe ve çatılarda kızılötesi ışınlarla hava akımı veya rutubet kaynaklı sorunları tespit ederek yalıtıma ihtiyaç olan bölgeleri işaret ediyor.

Infrared görüntüleme yapabilen termal kameralar sayesinde ısı yalıtımı yetersiz binalarda meydana gelen ısı kaçakları görülebiliyor. Ölçüm için gerekli ortam koşullarının sağlanması durumunda; termal kameralar ile elde edilen analizler doğru ısı yalıtım sistemlerinin farkını ortaya koyduğu gibi, ısı yalıtımsız ya da yetersiz ısı yalıtımına sahip binalarda ısı kaçaklarından dolayı enerji kayıpları tespit edilebiliyor.

Enerji tasarrufuna ve hava kirliliğini azaltmaya katkı sağlayan ısı yalıtım sistemlerinin ihtiyaca yönelik kullanımını belirleyen bu hizmeti, Filli Boya Yalıtım tüketicilere "ücretsiz" olarak sunuyor.


BİNALARIN İHTİYAÇLARI GÖZLE GÖRÜLÜR HALE GELİYOR!

Türkiye'de yaklaşık 15 yıldır kullanılan termal kamera teknolojisi, gözle görülemeyen alanları ekrana yansıtarak sorunların ilerlemeden çözülmesini sağlıyor.

Filli Boya Yalıtım'ın teknik elemanları tarafından çekimler yapıldıktan sonra bilgisayar ortamına aktarılan görüntülerle binaların termik açıdan bütün zayıf noktalarını tespit etmek mümkün. Resimler üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda uzmanlar tarafından gerekli analizler yapılıyor ve konut sahipleriyle paylaşılıyor.

Bu sayede tüketiciler, binalarındaki ısı kayıplarını birebir görerek alınması gereken önlemler konusunda bilinçleniyor ve yalıtım yaptırarak bu kayıpların nasıl önlendiğini daha iyi algılıyor.


YILDA 10 MİLYAR TL TASARRUF EDİLEBİLİR

Uzmanlara göre, ülke çapında yalnızca ısınmak için tüketilen 15 Milyar $ değerindeki enerjiden 1/2 oranında tasarruf sağlamak, tüm binaların asgari standartlarla yalıtımı ile mümkün. Yalıtım kalınlık ve standartlarını arttırarak bu tasarrufu da artırmak mümkün.

Filli Boya, üstün performanslı Capatect Isı Yalıtım Sistemi'yle binalardaki ısı kaçaklarını engelleyip bina ömrü boyunca enerji tasarrufunu garanti ediyor. Üstelik bu tasarruf ile, 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtımı için harcanılan masraf amorti edilebiliyor. Capatect Isı Yalıtım Sistemi, elde edilecek tasarruf oranını yükseltirken, sistemin kendisini amorti edeceği süreyi ise kısaltıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ücretsiz termal kameralı inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN