Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emlak Konut'da ikincil halka arz

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Emlak Konut GYO hisseleri bugün açılışla birlikte hızlı bir şekilde düşüşe geçtikten sonra şirketin ikincil halka arzla ilgili yönetim kurulu kararı aldığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 8.2.2013 16:52
Dün günü 3,03 liradan kapatan Emlak Konut GYO hisseleri İMKB'deki yatay açılışa karşın güne satıcılı bir başlangıç yaparak 2,95 liradan açıldı. Açılışın ardından satıcılı seyrin devam etmesiyle önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 5 değer kaybederek 2,83 liraya kadar geriledi.


EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ MURAT KURUM

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin sermayesini 2,5 milyar liradan 3,8 milyar liraya artırarak, artan sermaye kısmını halka arz etmek üzere yönetim kurulu kararı aldıklarını belirtti. Kurum, ''Henüz süreç devam ediyor. İnşallah haziran ayına kadar ikincil halka arzı yapmayı planlıyoruz'' dedi.

Emlak GYO'nun ikincil halka arzla ilgili açıklamalarda bulunan Kurum, şunları söyledi:

''Bununla ilgili süreci başlattık. Yönetim Kurulu kararı aldık. Sermayemiz 2,5 milyar lira. Bu karar, 2,5 milyar lirayı sermaye artırımı yöntemiyle 3 milyar 800 milyon liraya çıkarmaya ilişkin. Bu artan sermaye kısmına ilişkin de artan kısmı halka arz edilmek üzere bir karar aldık. Bunun tabii ki kendi içinde bir işleyişi var. Biz aracı kurumla ilgili bir seçim yapmak üzere bir ihale oluşturduk. Bu ihale neticesinde aracı kurum belirlenecek. İnşallah haziran ayına kadar mayıs ayı içinde ikincil halka arzı yapmayı planlıyoruz.''

İhale şartnamelerine uyan her aracı kurumun teklif verebileceğini ifade eden Kurum, ''Önümüzdeki süreçte bununla ilgili her türlü bilgilendirmeler yapılacak. Bu sadece yapılmasına ilişkin bir yönetim kurulu kararı. Aracı kurumu belirleyeceğiz'' dedi.

Kurum, Emlak Konut GYO'nun halka açıklık oranı ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

''Bunu süreç içerisinde göreceğiz. Aldığımız kararları zaten duyuracağız. Şuan da açıklık oranı yüzde 25 zaten, bir kısmını da açacağız. Bunu aracı kurumlarla ve gelen taleplerle beraber değerlendireceğiz.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emlak Konut'da ikincil halka arz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN