Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçuş emri geldi

Ekonomi Bakanı Çağlayan'ın ardından Başbakan Erdoğan da 2023 hedeflerine ulaşmak için ekonominin uçuşa geçmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Yürüyerek hedeflerimizin üstüne çıkamayız" dedi

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Ekonomi yönetimindeki karayoluhavayolu tartışmalarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koydu. Slovakya-Türkiye İş Forumu'nda konuşan Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın "Uçaktan indik yola karayolu ile devam edeceğiz" sözlerine karşılık, "Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak araçlar kara yoluyla gitmez arkadaşlar. Uçarak gitmemiz lazım" diye konuştu.

YÜRÜYEREK OLMAZ

Mali disiplin ve para politikalarından taviz vermeden, Türkiye'yi geleceğe taşıdıklarını belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Çok sağlam adımlarla son derece sağlıklı bir şekilde ilerliyoruz. Her zaman uçmaya ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz. Yürüyerek muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkamayız. Bunu başaracağız." Küresel krize rağmen Türk ihracatçısının gösterdiği üstün performansa da değinen Erdoğan, "Avrupa'da sıkıntı oluşunca onlar Afrika'ya, Latin Amerika'ya gitti, ihracatımız önemli oranda arttı" dedi.

ÜZÜM YEMEK İSTİYORUZ
Bakan Çağlayan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın "Uçaktan indik yola karayolu ile devam edeceğiz" sözlerine sert tepki göstererek "Bir kararnameyle geldin, bir kararnameyle gidersin" demişti. Çağlayan, bu tartışmayla ilgili, "Derdim bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek" diye konuştu.

İran'a altın satacağız
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bu yıl içinde altın ihracatında talep olduğu müddetçe, kim isterse istesin satmaya devam edeceklerini ve bu konuda bir kısıtlamalarının olmadığını belirtti. Çağlayan, "Bugün İran'a ambargo uygulayarak, ihracatı yasaklayan ülkelerin şirketleri başka şapkalar altında İran'ın bütün ihracatını yapıyor" sözleriyle tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçuş emri geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN