Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşu'ya ödülünü Muhtar Kent verecek

Giriş Tarihi: 11.2.2013

Yunan diyasporasının desteğiyle düzenlenen Helen Girişimcilik Ödülü'nü Türk diyasporasının küresel sesi Coca-Cola CEO'su Muhtar Kent verecek

Grev ve gösterilerin eksik olmadığı Yunanistan'da ekonomik darboğazdan çıkış, girişimcilikte aranıyor. Gelirinin yüzde 17'si, iş gücünün ise yüzde 19'unu tek başına turizmden kazanan Komşu, sanayi ağırlıklı büyümek için kolları sıvadı. Ülkenin en büyük ve en önemli yapılanması olan Hellenic Initiative (Helen İnisiyatifi), girişimciliği özendirmek için düğmeye bastı. Ekonomik krizden çıkışın formülünü girişimcilikte arayan Helen İnisiyatifi, Hellenic Entrepreneurship Award (Helen Girişimcilik Yarışması) adlı bir yarışma düzenliyor. 500 bin euroluk ödül sunan yarışmada birinci gelen fikir veya proje, sponsorlar arasında yer alan Yunanistan'ın sanayi devi Libra Group tarafından da 5 milyon euroluk bir destek kazanma şansı bulacak.

JÜRİDEKİ TEK YABANCI
Tarımdan yazılıma kadar birçok alanda inovatif fikirlerin yer alacağı yarışmanın kazanını ise tanıdık bir isim belirleyecek. Yunanistan'da düzenlenen en büyük girişimcilik yarışması olan organizasyonda Coca- Cola'nın CEO'su ve Dünya Başkanı Muhtar Kent, 5 kişilik jüri arasında bulunuyor. Dow Chemical'in Başkanı Andrew Liveris, Libra Group Başkanı George Logothetis'in de bulunduğu jüride Muhtar Kent, tek yabancı olarak dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşu'ya ödülünü Muhtar Kent verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN