Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakandan teknopark isyanı

Giriş Tarihi: 13.2.2013 14:52

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, üniversitelerin teknoparkları gelir kapısı gibi görmeye başladığını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, üniversitelerin teknoparkları gelir kapısı gibi görmeye başladığını belirterek, "Burası bir kiralama yeri değildir. Sanki Maslak'ta bir plazanın katlarını kiraya verir gibi "Efendim, metrekaresi şu kadar' gibi bir anlayış bizi bir yere götürmez. Böyle devam ederse bu sistemi değiştiririz. Bir imtiyaz veriyorsunuz hemen 'kısa günün karına' bakıyor millet. Ayıptır!" dedi.

Bakan Yıldırım, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen "2. Savunma Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri Sektörel İşbirliği Konferansı"nın açılışında yaptığı konuşmada, üniversitelere sitemde bulundu. Bakan Yıldırım, şöyle devam etti:


ÜNİVERSİTELERE BİR SİTEMİM VAR"

"Üniversitelerimizin her birinde teknoparklar var. Fakat burada üniversitelerimize bir sitemim var. Bu teknoparklar üniversite içinde diye, bunu bir gelir kapısı görmeye başladılar ve bu teknoparkların gelişmesini yavaşlatıyorlar. Burası bir kiralama yeri değildir. Burada akıl ürünlerini geliştirilmesi lazım. "Efendim metrekaresi şu kadar, metrekaresi bu kadar' Sanki Maslak'da bir plazanın katlarını kiraya verir gibi bir anlayış burada bizi bir yere götürmez. Böyle devam ederlerse bu sistemi değiştiririz ve bunun kararını da veririm. Üniversiteler dışında da aynı imkanları sağlayacağız. Böyle yağma yok! Bir imtiyaz, imkan veriyorsunuz hemen "kısa günün karına' bakıyor millet. Ayıptır! Affedersin, amacı unutuyoruz araçlarla oynamaya başlıyoruz. Buna hakkımız yok. Esnaf olsan Tahtakale'de günü birlik ne gelecek ona bakarsın ama siz, yıllara, nesillere hitap edecek ürünleri üretecek merkezleri kuruyorsunuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan teknopark isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN