Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY'den alkol yasağı açıklaması

THY, basında yer alan ve eleştirilere neden olan bazı iç hat uçuşlarda alkol yasağı getirilmesine ilişkin kararı üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 13.2.2013 15:54
Türk Hava Yolları (THY), yurtiçi uçuşlarda bazı hatlarda alkol yasağı getirildiğine ilişkin haberler üzerine yaptığı açıklamada, "İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bodrum ve Dalaman hatları dışındaki diğer hatlarda business yolcu ve içki talebi azlığı ile lojistik zorluklar nedeniyle içki servis edilmemektedir" dedi.

Türk Hava Yolları'nın yaptığı atılımlar ve hizmet kalitesiyle son iki yıldır Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçildiğinin belirtildiği açıklamada, "Uçuşlarımızda verdiğimiz ikram dünyanın en iyi ikramı olarak kabul görmüş, hizmet kalitemiz yolcularımızın beğenisini kazanmıştır" denildi.

Son günlerde uçuşlardaki içki servisi ile ilgili yapılan eleştiriler üzerine uygulama hakkında bazı bilgileri paylaşmak ihtiyacı duyulduğunun ifade edildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türk Hava Yolları 98 ülkede, 183 dış hat ve 36 iç hatta uçuş gerçekleştirmektedir. Bu hatlardan bazılarında aşağıda belirtilen gerekçelerle uzun süredir içki servisi yapılmamaktadır.

Yurtiçi uçuşlarda yapılan ikram servisinde sadece business yolculara içki servisi yapılmaktadır. Yurtiçindeki 36 hattın 20'sinde business kabin uygulaması bulunmamaktadır. İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bodrum ve Dalaman hatları dışındaki diğer hatlarda ise business yolcu ve içki talebi azlığı ile lojistik zorluklar nedeniyle içki servis edilmemektedir.

Dış hatlarda ise sadece 8 ülkede, ilgili ülkelerle yapılan görüşmeler sonucunda gelen istek üzerine içki servisi yapılmamasına karar verilmişti. Bu ülkelerin bayrak taşıyıcı havayolu şirketleri de uçuşlarında içki servisi yapmamaktadır.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları 90 ülkeye yaptığı seferlerinde ise ikram uygulamasına mevcut şekliyle devam etmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'den alkol yasağı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN