Kerry'nin ketçapı Buffett'ın

Dolar milyarderi Warren Buffett, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve eşi Teresa Kerry'nin ortak olduğu ketçapıyla ünlü Heinz'ı 28 milyar dolara satın alıyor

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Dolar milyarderi Warren Buffett'in sahibi olduğu Berkshire Hathaway Inc. ve 3G Capital, ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı John Kerry ve eşi Teresa Kerry'nin ortak olduğu HJ Heinz Co.'ı 28 milyar dolara satın alıyor. Anlaşmada özellikle ketçapıyla ünlü bir şirket olan Heinz'ın mevcut borçları da rakama dahil edildi. Ketçap ve mayonezleriyle Türkiye'de de bilinen Heinz'ın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada satış için anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Ketçap kralı eşi 1991'de uçak kazasında ölen ve kendisine 600 milyon dolarlık bir servet kalan Teresa Kerry'nin bu satıştan yüklü miktarda gelir edeceği belirtilirken, John Carry'nin ise 3 milyon dolarlık kazanç sağlayacağı ifade edildi. Heinz şirketinin CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı William R. Johnson, "Heinz markası küresel gıda endüstrisinin en çok saygı duyulan markalarından biridir ve bu tarihi birleşme Heinz hissedarlarının çıkarınadır" diye konuştu.

ÇİKLET DE ALMIŞTI
Warren Buffett, Nebraska merkezli şirketinin nakit birikiminin 45 milyar doların üzerine çıkmasının ardından bir süredir değerlendirebileceği anlaşmalar arıyordu. Bundan önce Coca- Cola Co.'dan yaptığı hisse alımları üzerinden tüketici ürünlerine yatırım yapan Buffett, aynı zamanda Mars Inc.'in, sakız üreticisi Wm. Wrigley Jr.'i satın almasında finansman sağlamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerry'nin ketçapı Buffett'ın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN