Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkar Makedonya'da montaj yapacak

2011'de Turkar markasıyla 4x4 ticari araç üreten Hisarlar, Makedonya'da yatırım turuna çıktı. Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, "15 milyon euroluk montaj fabrikası kurabiliriz" dedi

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Eskişehirli tarım makineleri ve traktör firması Hisarlar, Makedonya'da yatırım atağına kalktı. Türk mühendislerinin tasarladığı Turkar markasıyla arazi tipi 4x4 hafif kamyon üreten şirket, bu yıl Eskişehir fabrikasına 13 milyon euroluk yatırım yapacak. Hisarlar Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, Makedonya hükümetinin kendilerine yatırım davetinde bulunduğunu belirtti. Türker, "Gelin fabrikayı kurun arsa ve elektrik bedava dediler. Biz de ana üretimi Türkiye'de tutup montaj üretimini Makedonya'da yapabiliriz. Şu anda görüşmeler yapıyoruz. Olumlu sonuçlanırsa 15 milyon euroluk bir yatırım yapacağız" dedi. Fazlı Türker, aracı Amerika ve Rusya'dan sonra Makedonya başta olmak üzere Doğu Avrupa ülkelerinde de satmayı planladıklarını anlattı. 2012'de 300 adet üretilen Turkar'ın satış adedi ise 100'ü geçti.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ALMANYA'DA TESTTE
Fazlı Türker, aracın elektrikli versiyonunun Almanya'da test aşamasında olduğunu, olumlu sonuç alınırsa elektrikli araç için de yatırım yapmayı düşündüklerini anlattı. Şirket, bu yıl 85 milyon euroluk ciro hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkar Makedonya'da montaj yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN