Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupalılar dönüşüme geliyor

Kentsel dönüşüm yabancıların da ilgisini çekti. 10 milyarlık yıkım pazarından pay almak isteyen Avrupalı şirketler 7 Mart'ta İstanbul'a geliyor

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek 7 milyon konut, Avrupalı profesyonel yıkım şirketlerinin iştahını kabarttı. Türkiye pazarına yerli ortaklarla girmek isteyen Avrupalılar, kapı kapı dolaşıp görüşmeler yapıyor.

15 FİRMA KATILACAK

Yıkım Müteahhitleri Derneği Başkanı M. Ali Bulut, proje çerçevesinde yaklaşık 10 milyar liralık bir yıkım pazarı oluşacağını belirtti. Bulut, "Almanya başta olmak üzere Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda'dan şirketler derneğe gelip bu alana yatırım yapmak istediklerini belirtti. Hepsi de Türk şirketleriyle ortaklık yapmak istiyor" dedi. Ali Bulut, yıkımın ikinci aşaması başlamadan yabancıların pazara girmek için hazırlık yaptıklarını vurgulayarak 7 Mart'ta düzenlenecek Yıkım Sempozyumu'nda yabancı ve yerli şirketleri bir araya getireceklerini ifade etti. Sempozyuma 15 Avrupalı firma katılacak.

TÜRKİYE'YE ÖZEL YIKIM YÖNETMELİĞİ
Yıkım sırasında ve sonrasında çıkacak atıkların değerlendirilmesiyle ilgili bir yönetmelik üzerinde çalışıldığını da söyleyen Ali Bulut, "Bakanlıkla çalışıyoruz. İlk kez bir yıkım yönetmeliği yayımlanacak. Çünkü bu işin detayları bilinmiyor. AB'den kopyalamadık, yönetmelik Türkiye'ye özel olacak" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalılar dönüşüme geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN