Merit, Yavru Vatan'ı dünyaya açıyor

KKTC'nin en büyük otellerinden Mercure'ü bünyesine katan Merit Turizm Grubu, adadaki otel sayısını 7'ye çıkardı. Hedefte Çinli ve Arap turistler var

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en büyük turizm yatırım grubu olan Net Holding bünyesindeki Merit International Hotels & Resort, adadaki varlığını artırıyor. Bugüne kadar Kuzey Kıbrıs'a 1.5 milyar TL'lik yatırım gerçekleştiren Merit Turizm Grubu, son olarak bünyesine adanın en büyük otellerinden olan Mercure Hotel'i kattı. Oteli 20 yıllığına kiralayan grup, Merit Park Hotel adıyla hizmet verecek yeni oteliyle adadaki yatak kapasitesini 2 bin 500'e çıkardı. Mayısta açılacak yeni oteli Merit Royal Hotel ile bölgedeki otel sayısını da yediye çıkaracak.

HEDEF ÇİNLİ TURİST
KKTC'ye yabancı turistleri getirmek için de büyük çaba harcayan Merit Grubu, aynı zamanda KKTC'nin yurtdışındaki tanıtımını da yapıyor. Çinliler başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesindeki potansiyel turisti hedefleyen Merit Grubu, 2013'd KKTC'ye gelecek olan Çinli turist sayısında ciddi oranda artış bekliyor.

1.5 MİL YAR YATIRD I

Son yıllarda artan turizm yatırımlarıyla adadaki hizmet kalitesinin en üst seviyeye geldiğini belirten Merit International Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, "Hizmet kalitemizle Ortadoğu'nun zengin turistine de talip olacağız" dedi. KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ise, "Bu kadar ciddi yatırımlarla KKTC'ye sahip çıkmakta olan Net Holding'in son yatırımlarla buradaki bilanço değeri 1.5 milyar TL'yi buldu. Grubun üst yönetimi, KKTC'yi dünyaya tanıtma ve buraya en üst seviyede turist getirme çabası içerisinde" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merit, Yavru Vatan'ı dünyaya açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN