Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerjinin 'A takımı' görevde

Enerjide kamudan sonra özel sektör de enerji verimliliği için harekete geçti. Kurucuları arasında sektörün duayen isimlerinin de bulunduğu Enerji Verimliliği Derneği, Türkiye'nin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltmak için projeler geliştirecek

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Enerji maliyetlerinin azaltılması için 130 milyar dolarlık yatırım planlayan hükümete iş dünyasından destek geldi. Türkiye'nin önde gelen işadamları Enerji Verimliliği Derneği adı altında dev bir kadro ile enerjinin 'A Takımı'nı oluşturdu. Derneğin Genel Başkanlığı'na seçilen İbrahim Çağlar'ın ekibinde enerji sektöründe önemli yatırımları olan Ali Kibar, Ali Koç, Ferit Şahenk, Nihat Özdemir, Fuat Tosyalı, Adnan Ersoy Ulubaş, Şafak Müderrisgil, Ali Rıza Arslan, Emir Eren, Erhan Usta, Hüseyin Arslan, Neslihan Yüksel, Oğuz Satıcı, Ömer Cihad Vardan, Selahattin Çimen ve Tahir Büyükhelvacıgil gibi isimler var.

KISITLAMA İSTEMİYORU Z
Çağlar, yeni yapılanma ile enerji sektörüne büyük destek vermeye hazırlanan Enerji Verimliliği Derneği'nin dinamik ve özgün projeler geliştireceğini vurguladı. Başkan Çağlar, "Biz sanayici ve işadamları olarak Türkiye'nin enerjisini kısıtlamasını değil verimliliğini artırmasını istiyoruz" diye konuştu.

BİLİNÇ ARTIRILACAK

Aynı zamanda İTO Meclis Başkanı da olan İbrahim Çağlar, çalışmalarına verimliliğe ilişkin araştırmalar yaparak başlayacaklarını belirtti. Çağlar, şöyle konuştu: "Türkiye için son derece önemli olan bu araştırmaların sonuçlarını kamu kuruluşları ve vatandaşlarla paylaşacağız. Ülkenin enerjisinin daha verimli kullanılması için en güçlü işadamlarının tam desteğini aldık. Ayrıca bakanlıklar başta olmak üzere kamu yönetimi de bize destek veriyor."

'ENERJİ HANIM' PROJESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Çağlar, Türkiye'de çeşitli kurum ve kuruluşların enerji verimliliği konusunda çalışmalar yaptığını, bunların başında Enerji, Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın geldiğini hatırlattı. Tanıtımını Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Enerji Hanım" sosyal sorumluluk kampanyasına da değinen Çağlar, dernek olarak bundan sonraki hedeflerinin farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

'TÜRKİYE GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEK'
Dernek olarak enerjide farkındalık sağlayacaklarına inançlarının tam olduğuna da vurgu yapan Çağlar, sözlerine şöyle devam etti: "Burası Türkiye'nin en güçlü işadamlarının sadece ismen yönetiminde oldukları bir dernek değil. Derneğimiz bu işe yürekten inanmış, gönül vermiş Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinin bir arada oldukları bir oluşumdur. Elimizdeki gücün farkına varıp bunu doğru yönlendirirsek Türkiye geleceğe güvenli bir şekilde yürür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjinin 'A takımı' görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN