Türkiye'nin en iyi haber sitesi

43 kamu kurumunda iş bırakılacak

Büro çalışanları, Adliyeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Vergi Daireleri, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Kaymakamlıklar, Valilikler dahil olmak üzere yarın 43 kamu kurumunda iş bırakacak.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 15:59
Türk Büro-Sen Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, sendika tarafından alınan bir kararla 27 Şubat Çarşamba günü 1 gün iş bırakma eylemi gerçekleştireceği bildirildi. Buna göre, Adliyeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Vergi Daireleri, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Kaymakamlıklar, Valilikler dahil olmak üzere hizmet koluna bağlı 43 kamu kurumunda yarın hizmet verilmeyecek. Açıklamada, vatandaşların mağdur olmamak için devlet kurumlarındaki işlerini bugün ya da Perşembe günü gerçekleştirmeleri istendi.


"AMACIMIZ VATANDAŞIN MAĞDUR EDİLMESİ DEĞİL, HÜKÜMETİN YANLIŞ POLİTİKALARINA DUR DEMEK"

Açıklamada, büro çalışanlarının 666 Sayılı KHK ile 2013 yılından itibaren kaldırılan fazla mesai ücretlerinin geri ödenmesi, kesilen yol ödeneklerinin tekrar başlatılması, ücret adaletsizliğinin giderilmesi, statü farkının kaldırılması, tüm ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmesi ve memurun iş güvencesine "göz diken hükümete dur demek için" alanlarda olacağı belirtildi.

Sendika açıklamasında ayrıca yapacakları iş bırakma eyleminde amacın vatandaşın mağdur edilmesi olmadığını, hükümetin yanlış politikalarına dur demek olduğunu ifade etti.

Ankara'da ki eylem, yarın sabah saat 10:30'da Kızılay Güven Park'ta toplanılarak başlayacak. Saat 11:00 itibariyle kortej oluşturularak Maliye Bakanlığı'na yürüyüşe geçilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
43 kamu kurumunda iş bırakılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN