Banka sigortacılığı önemini artırıyor

Banka sigortacılığının olumlu gelişimini sürdürdüğünü söyleyen Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin "Banka sigortacılığı, sigorta şirketlerinin tecrübe kazandığı, yeni ürünler ve stratejiler geliştirdiği bir alan" dedi

Giriş Tarihi: 26.2.2013
2013 yılında banka sigortacılığında hedeflerinin oldukça yüksek olduğunu ve yüzde 50 büyüme planladıklarını söyleyen Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, "2011 yılında stratejik bir kararla, İstanbul'daki finansal kaynaklarımızı bölge müdürlüklerimizden ayırdık ve İstanbul özelinde yeni bir organizasyona gittik. Bu süreçte amacımız, kısa vadede rakamları büyütmekten çok doğru yapıları kurmaktı. Bunu başardık, karşılığını çok başarılı sonuçlar ile aldık" dedi. Elde edilen olumlu sonuçlar neticesinde gerçekleştirilen yapısal değişiklikleri tüm Türkiye organizasyonuna yayma kararı aldıklarını belirten Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu alana verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak bünyemizde bulunan özel birime karşılık, VakıfBank içinde de özel bir sigortacılık bölümü kuruldu. Şu anda iki tarafın da birbirine artı değer kazandıracağı bir ortama sahibiz. Vakıfbank'tan aldığımız güç, her iki kurumun karşılıklı işbirliğine olan inancı, gerçekleştirilen verimli çalışmalar ve ortak projelerle banka sigortacılığında elde edilen artış, şirketimizi bu alanda daha ileri adımlar atmaya itti. Bu doğrultuda, Türk sigorta sektöründe ilk kez, 11 adet Bölge Müdürlüğümüze ek olarak, sadece banka sigortacılığı alanında ve satıştan operasyona, hasardan tahsilata kadar tüm süreçte faaliyet gösterecek Finansal Bölge Müdürlükleri kurma kararı aldık. 2013 Ocak ayından bu yana, 6 Finansal Bölge Müdürlüğümüz ile hizmet veriyoruz. Yaptığımız bu yatırımın olumlu sonuçlarını ise ilk ay itibari ile almaya başladık."

ÜRETİMDEKİ PAYI ARTACAK
Banka sigortacılığının, sektöre paralel bir tablo çizmekle beraber, gerek büyüme oranları açısından gerek karlılığa etkisi açısından daha olumlu bir seyir izlediğini ifade eden Çetin, "Hayat branşında biraz küçülme yaşandığını görüyoruz ancak hayat dışı branşlarda büyümeye devam ediyor. Bu da bankasüransın sektördeki payını arttırmayı sürdürdüğünün ve sektör için önemini artırmaya devam edeceğinin bir göstergesi. Önümüzdeki dönemde emeklilik poliçeleri için yapılan yeni düzenlemenin etkisi ile de banka sigortacılığının olumlu gelişimini sürdüreceğini düşünüyorum. Banka sigortacılığı, şirketlerin yeni yeni tecrübe kazandığı, yeni ürünler ve stratejiler geliştirdiği bir alan. Bu nedenle oyun alanı oldukça geniş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka sigortacılığı önemini artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN